Basında Biz

Doktorunuzdan hızlıca randevu alabilirsiniz.

ONLİNE RANDEVU
Cerrahi’den Basın Mensuplarına Kişisel Koruyucu Ekipman Desteği 05-05-2020

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla maske ve dezenfektan kullanımı önemli bir hal aldı. Kendisini koronavirüsten korumak isteyen herkes kişisel koruyucu ekipman için harekete geçti. Bu ekipmanlardan özellikle maske ve dezenfektanlar piyasada yasa dışı fahiş fiyatlara satılmaya başladı. Son zamanlarda eczane ve marketlerde yüksek fiyatlardan satışa çıkan maske ve dezenfektanlar görevi başında kendini koronavirüsten korumak isteyen basın mensuplarını da zor duruma soktu.

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, hastaneye gelen hasta ve hasta yakınları dışında haber için görev başında olan basın mensuplarına kişisel koruyucu ekipman kiti dağıttı. Denizli’deki yerel basın için kişisel koruyucu ekipman kiti hazırlayan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi gazetecileri yerinde ziyaret ederek kitleri teslim etti. Teslim edilen kitlerin içerisine dezenfektan, maske, eldiven ve bone koyularak nasıl kullanılması gerektiğine dair de bilgiler verildi.

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Murat Çelik, “ Hastane olarak başta personellerimiz, hastalarımız ve hasta yakınlarımızın sağlığını korumak en önemli görevimiz. Sadece personellerimiz ve hastalarımız değil iş ortaklarımızın da sağlığı bizler için önemli. Ülkemizin içinden geçtiği bu salgın sürecinde kamuoyunu bilgilendirme görevini gece gündüz demeden yürüten basın mensubu arkadaşlarımıza kişisel koruyucu ekipman desteği sağlıyoruz. Piyasada dezenfektan, maske ya da eldiven bulamayan ya da yüksek fiyatlardan dolayı satın alamayan tüm basın mensuplarına kapımız açık. Hiç çekinmeden Kurumsal İletişim ve Pazarlama Ekibi’mize ulaşarak bu süreçte ihtiyaçları olan maske ve dezenfektanları bizden temin edebilirler” dedi.

 

DİĞER HABERLER