Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Beslenme ve Diyet

  Daha sağlıklı, daha güçlü ve her zaman daha dinamik hissettiğiniz bir yaşama sahip olmanızı önemsiyoruz. Uzman doktorlarımız ile beslenme ve yaşam rutininizi belirli bir standarda oturtmak, modern kent insanının yaşadığı yorgunluk, tükenmişlik, fiziksel ağrı, kilo problemi ve diğer medikal müdahale gerektirebilecek sorunlarınızın üstesinden gelmenizi sağlayabilir. 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde hizmet veren diyetisyenlerimiz, çeşitli sağlık problemleri ya da yaşam stillerinden dolayı farklı beslenme stillerine yönelmek isteyen hastalara detaylı bir danışmanlık, sağlık takibi ve vücut analizi hizmeti sunarlar. Vücudunuzun gerekli değerlere sahip olmasını sağlayacak olan diyet rutinleri diyetisyenler tarafından kişiselleştirilmiş olarak hazırlanır ve diyetin takibi ile proaktif güncellemeler ile yeni aksiyonlar alınır. 


  Beslenme ve Diyet Bölümü Tanı ve Tedavi Hizmetleri Nelerdir? 

  Uzman diyetisyenlerden oluşan zengin Beslenme ve Diyet bölümümüzde, sağlık durumunuz, ihtiyaçlarınız, yaşam biçiminiz çerçevesinde, vücudunuzun tüm gerekli fonksiyonları sağlıklı bir şekilde yerine getirebilecek yeterliliğe sahip olmasını sağlayacak yaşam ve yemek rutinleri tarafınıza sağlanır. 

  Diyetisyenler, yalnızca estetik kaygılar ile kilo vermek isteyen bireylere değil, çeşitli rahatsızlıklar sebebiyle kilo alması ya da vermesi gereken kişilere ve daha dengeli bir beslenme rutinine sahip olması gereken kişilere de profesyonel hizmet sağlarlar. Hizmet sağlanan hasta grupları genellikle bebekler, çocuklar, erişkinler, yaşlı bireyler ve gebe bireyler olmaktadır. Özel durumları sebebiyle emziren annelerin de kapsamlı ve profesyonel bir diyet danışmanlığına ihtiyacı olabilir. Uzman diyetisyenlerimize başvurarak bu konuda detaylı yönlendirmeler ve sağlık takibi alabilirsiniz.  


  Beslenme ve Diyet Bölümü Hizmetlerinde Nelere Dikkat Edilir? 

  Beslenme ve Diyet Bölümünde hasta kabul eden diyetisyenlerimiz, tedavi ve süreç yönetimine başlamadan önce detaylı bir tetkik gerçekleştirirler. Bu tetik çerçevesinde sizinle ilgili aşağıdaki faktörler not edilir: 

  1. Kan değerleriniz, 

  2. Vücudunuzun mevcut kas ve yağ oranları,

  3. Vücudunuzdaki kas ve su miktarı,

  4. Bazal metabolizma hızınız,

  5. Fiziksel aktivite rutininiz,

  6. Mevcut beslenme alışkanlıklarınız,

  7. Boy ve kilonuz

  Biyoelektrik impedans gibi çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen tetkik ve analizler, diyetisyeninizin sizinle gerçekleştireceği sözlü görüşme ile güçlendirilir. Bu sayede diyetisyen, hem yaşam rutininiz, hem ziyarete gelmenize sebep olan şikayetiniz hem de kullanmanız gereken diyet programını etkileyen fiziksel durumunuz ile ilgili detaylı bilgi sahibi olur. Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde, kişiye özel beslenme tedavisi hizmetinden yararlanabilir ve sizi daha sağlıklı bir vücut ve yaşama kavuşturacak olan bir rutin benimseyebilirsiniz.


  Kronik ve Dönemsel Hastalıklara Yönelik Beslenme Tedavileri

  Belirli bir hastalığa yönelik olarak geliştirilecek olan düzenli takip ve beslenme programları, daha yüksek standartlara sahip bir yaşam rutinine sahip olmanızı sağlayabilir. 

  Bu çerçevede, hastalıklara yönelik beslenme tedavilerinde uzman doktorunuzun konu hakkında bilgi ve dikkatinin yanı sıra, düzenli olarak doktor ile iletişim halinde olmak ve doktorunuzun tavsiyelerine uymak da önem arz edecektir. Gluten sindirimini imkansız hale getiren Çölyak hastaları için hazırlanan Glutensiz beslenme programları, hastalıklara yönelik geliştirilen beslenme tedavilerine önemli bir örnektir. 

  Hastalıklara yönelik beslenme tedavilerinde hem ayakta hem de yatarak hizmet sağlanmaktadır. Beslenme ve Diyet departmanınızda çalışan doktorlarımız ile yapacağınız görüşmeler sonrasında, doktorunuz sağlığınız için en iyi gelecek programı size önerecektir. 


  Sporcu Beslenmesi

  Alanında uzman diyetisyenlerimiz, aktif olarak fiziksel gücünü kullanan ve performansını stabil tutması gereken profesyonel bireyler için özel sağlık takibi hizmeti sunar. 

  Gerçekleşmesi gereken düzenli antrenmanlara katılım ve fiziksel performansı profesyonel bir ürün olarak sunma süreci, sporcuların beslenme ve egzersiz rutinlerini sanılandan daha önemli hale getirir. Bu kapsamda, uzman diyetisyenlerin yardımı ile düzenli olarak takip edilen sağlık durumu, kan değerleri ve vücut yağ/kas oranları, süreç hakkında hastaya detaylı bilgi verir. 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde çalışan uzman doktorlar, mesleğinizi güçlü şekilde idame ettirmenizi sağlayacak profesyonel beslenme danışmanlık hizmeti sunarlar.


  Denizli Gebe – Emzikli Beslenme Danışmanlığı 

  Gebelik sürecinde beslenme, bebeğinizin mental sağlığının korunarak geliştirilmesinin yanı sıra, fiziksel olarak da gelişimin gerektiği şekilde devam edebilmesi için son derece önemlidir. Annenin gereğinden az ya da fazlası ile değil, gerektiği kadarı ile beslenebilmesi, doğumdan sonra anne ile çocuk arasında gelişecek olan psikolojik yakınlığın sağlıklı şekilde sağlanabilmesi için de son derece önemlidir. Profesyonel diyetisyenlerimizden gebelik ve emzirme süreçlerinde alacağınız yardım;

  1. Kilo kontrolünün sağlanması,

  2. Bebeğin beslenmeden aldığı verimin arttırılması,

  3. Süt üretiminin desteklenmesi,

  4. Annenin çeşitli vitamin ya da mineral eksikliklerinin beslenme ile desteklenmesi gibi çeşitli amaçlara hizmet eder. 

  Yalnızca gebeler değil, yakın zamanda gebe olmayı bekleyen kadınlar da bebeğin sağlığı için beslenmelerine dikkat etmelidirler. Bu kapsamda uzman diyetisyenden alınacak beslenme danışmanlığı hizmeti son derece önemlidir. Bebeğinizi ve sizi önemsiyoruz. Özel Denizli Cerrahi Hastanesinden bu alanda profesyonel destek alabilirsiniz.


  Denizli Diyabet Beslenmesi Danışmanlık Hizmeti

  Diyabet, özellikle son dönemlerde tanı sayısı son derece artan bir hastalıktır. Genellikle çocukluk dönemlerinde ya da gençlik yıllarında nükseden Tip1 diyabetin yaşam boyu oldukça detaylı şekilde takip edilmesi gerekir. Bu süreçte özenle ve profesyoneller tarafından hazırlanan diyetlere uyulması hayati önem taşır. Daha büyük komplikasyonların ve riskli cerrahi süreçlerin gerçekleşmesine yol vermemek adına, uzman diyetisyenler tarafından planlanan beslenme ve fiziksel aktivite planlarına uymak, yaşam kalitenizi arttırabilir.

  Benzer şekilde, Tip 2 diyabet de diyetisyenin aktif desteği ile kontrol altına alınarak birlikte yaşanabilecek bir sağlık problemidir. Diyabet diyetlerinde;

  1. Vücudun ihtiyacı olan tüm besin değerlerine erişmesini sağlamak,

  2. Uzun vadede hayati olumsuz etkileri olan gıdalardan kaçınılmasını sağlamak,

  3. Tatlı krizlerini önlemek ve hasta psikolojisini desteklemek amacıyla alternatif gıda ve tariflerin diyete katılmasını sağlamak,

  4. Spor ve fiziksel aktivite planlarıyla diyetin desteklenmesini sağlamak diyetisyenin temel amaçları doğrultusunda sayılabilir. 

  Alanında uzman diyetisyenlerden alacağınız kapsamlı bir beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti, daha büyük sağlık problemleri ile karşılaşmanızı önlemenize yardımcı olur. 


  Kilo Alma Programları İçin Diyetisyen Desteği

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi diyetisyenleri, kilo alma programlarına dahil olması gereken erişkin ve çocuklar için özel hizmet sağlarlar. Hastanın yaşı, yaşam stili, sahip olduğu sağlık problemleri ve diğer detaylar göz önünde bulundurularak oluşturulan programlar düzenli olarak takip edilmelidir. Bu süreçte profesyonel bakış, hastanın vücut kompozisyon ölçümleri doğrultusunda bir plan oluşturulmasını olanaklı kılar.


  Denizli Kilo Verme ve Kilo Koruma Programları İçin Diyetisyen Desteği

  En sık tercih edilen programlardan biri olan kilo verme ve kilo koruma programı, yeterince sağlıklı beslenirken kilo vermenizi sağlayacak bir rutine sahip olmanızı sağlar. Bu rutin, diyetisyeninizin tavsiyeleri çerçevesinde belirli fiziksel aktivite rutinleri ile desteklenir. Sağlıklı yaşam rutini, kalori değerleri, besin değerleri ve çok daha fazlası, öncelikle ideal kilonuza ulaşmanızı ve ardından bu kiloyu korumanızı hedefler. 

  Uzman diyetisyenlerden aldığınız yardım sayesinde Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde daha yüksek standartlara sahip bir yaşam rutinini sürdürmenizi amaçlıyoruz. Doktorlarımız ve diğer görevlilerimiz ile, toplumsal sağlık standartlarını yükseltmeyi hedefliyor, bu kapsamda idealist bir anlayış benimsiyoruz.


  Randevu Al

  Hastanemizde görev yapan doktorlarımızı görüntüleyip, takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek