Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Denizli Beyin ve Sinir Cerrahisi

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, özellikle organsal ve dokusal sağlığı yakından etkileyerek gündelik yaşamı idame ettirme yeteneğini de doğrudan değiştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi hastalıkları için uzman doktorları, yüksek teknolojiye sahip cihaz ve tedavi alanları ile gelişmiş tedaviler sunar. Özellikle Nöroşirüloji gibi modern çağda durmadan gelişen bir alanda, uluslararası gelişmeleri takip ederek bu gelişmeler ışığında sunulan yeni cihazlar ve tedavi yöntemlerini kullanabilmek son derece önemli. Beyin görüntüleme yöntemlerinden yeni yayınlanan makalelerin alan sağladığı katkılara kadar her detay, hastanın gelecekteki sağlığını şekillendirmede önemli bir rol oynuyor. 

  Hastanemizde bulunan ve alanında uzman Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanlarının her biri, litelatür takibi ve her zaman güncel kalma konusunda gerekli tüm adımları atar. Hastanemiz ise, hastalara ve doktorları tetkik, tedavi ve yatış sürecinde sağlanan olanaklar konusunda uluslararası standartları takip ederek ülkede öncü biz pozisyon yaratır.

  Denizli Beyin ve Sinir Cerrahisi Neye Bakar? 

  Genel anlamda, beyin ve sinir cerrahisi doktorların beyin, omurilik dokusu ve diğer çevre alanların faaliyetinden kaynaklanan tümörlerin belirlenmesi ve tedavisinden sorumludur. Elbette tüm tedaviler her zaman kanser odaklı ilerlemez. Özellikle;

  • Kafa ve omuriliğin bir yere çarpması sonucunda gerçekleşen yaralanmalar,
  • Genetik olarak ya da doğum sırasında gerçekleşen ani bir problem nedeniyle ortaya çıkan nörolojik bozukluklar,
  • Çocukluk döneminde davranışsal problemler olarak ortaya çıkan 
  • Beyne giden damarlarda gerçekleşen tıkanıklıklar, 
  • Hidrosefali,
  • Şah damarının fonksiyon ve yapısı ile ilgili gerçekleşen Karotis Stenozu da denen bozukluklar,
  • Arterio-Venöz Malformasyon adı verilen ve beyinde bulunan atar damarlar ile toplar damarların kanamaya meyilli bir yapısal alan oluşturdukları durumlar,
  • Omurga hastalıkları,
  • Özellikle bilgisayar başında çalışan bireylerde görülen Karpar Tünel ve benzeri rahatsızlıkların tedavisi ve sinir sıkışıklığı ile alakalı diğer tedaviler,
  • Bel ve boyun fıtığı,
  • Kaza, darp gibi durumlar sonucu gerçekleşen beyin yaralanmaları
  • Ani çarpma ya da travma sonucu gerçekleşen beyin kanamaları, 
  • Beyin ya da omuriliğin beslenmediği damarlarda ‘’baloncuklaşma’’ da denilen anevrizma problemi       

  Beyin ve Sinir Cerrahi Prosedürlerinde Kullanılan Yöntemler

  Beyin ve sinir cerrahi prosedürleri Özel Denizli Cerrahi Hastanesi tarafından çok sayıda yöntem kullanılarak gerçekleştirilir. Yüksek teknolojiye sahip olan cihazlar, ameliyat süreçlerinin ve ameliyata hazırlık süreçlerinin maksimum verimlilikle tamamlanmasını sağlar. Fonksiyonel bozuklukların gerçekleşmesine sebep olan problemlerin öncelikle belirlenmesi ve daha sonra tedavinin başlatılması için aşağıdaki yöntemlerin tamamı kullanılabilir. Uzman doktorlarımız bu yöntemler arasından hangisini kullanacağını belirler ve hastanenin tüm koşulları gerekli tedavi süreçlerinin sağlanabilmesi için seferber edilir. Hibrit ameliyathane teknolojimiz sayesinde, özellikle beyin cerrahi işlemlerinde doktorların ihtiyaç duyduğu tıbbi görüntüleme cihazları ile tedavi cihazlarını bir arada bulunduran alanlara sahibiz. Bu alanlar, doktorlarımız sizin için tasarladığı tedavinin daha profesyonel, daha hızlı ve daha efektif bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. 

  1. Mobil Bilgisayarlı Tomografi: Beyin görüntüleme teknolojilerinin en gelişmiş versiyonlarından biri olan yer değiştirilebilir bilgisayarlı tomografi cihazları, doktorlarımızın sizlere hizmet sağlarken maksimum konfora sahip olması için sunuldu. 32 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazları, gerçek zamanlı hızlı tarama sayesinde deneysel tanı ve tetkik süreçlerine destek olur. Aynı zamanda, görüntü izleme teknolojisi de bu tomografi cihazlarında mevcuttur.
  2. Magnetik Rezonans: Manyetik rezonans görüntüleme cihazları sayesinde, radyasyon teknolojisi kullanılarak işaretlenen beyin bölgeleri, davranışsal bozukluğun neyden kaynaklandığının bulunmasına yardımcı olur. Radyo dalgalarının teknolojisi sayesinde, beyin anatomisi ile alakalı ayrıntılı resimler oluşturmak mümkün olur.
  3. Nöromonitörizasyon Cihazı: Beyin ve sinir cerrahisi tedavileri kapsamında hastanemizin profesyonelleri tarafından kullanılan bu cihazın temel fonksiyonu, omurilik hastalarının tedavi süreçlerine eşlik etmektir. Omurilik ile ilişkili olarak gerçekleşen ameliyatlarda olası hataları minimum seviyeye indirmek ve felç riskinden hastayı korumak için tercih edilen bu cihaz, yüksek teknolojisi sayesinde doktorlarımızın tüm profesyonelliğini prosedürde göstermesine olanak tanır. 
  4. Endoskopi: Özellikle beyin ile ilişkili problemlerde küçük bir alanın detaylıca görüntülenmesi gerekebilir. Böyle bir durumda, bu küçük alandan geniş bir görüş alanı sağlayabilecek teknolojilerinin geliştirilmesi tedavi sürecinin hatasız şekilde tamamlanması için önemlidir. Endoskopi, bel fıtığı, hidrosefali, ventrikül için timör tedavilerinde ve diğer dar alan tedavilerinde doktorlarımız tarafından sizin için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. 
  5. Gliolan Boyama Tekniği: Özellikle beyin ve omurilik ile ilişkili tümörlerin tedavisinde doktorlarımız yüksek teknolojili materyaller sayesinde kolaylıkla Gliolan Boyama Tekniği’ni kullanabilir. Hastanın ameliyattan kısa bir süre önce bu maddeyi tüketmesi, tümörlü kanser hücrelerinin farklı renk görünmesine olanak tanır. Bu sayede doktorunuz cerrahi prosedür boyunca yalnızca timörlü hücreleri hedefler ve diğer dokulara verilecek potansiyel zarar minimuma indirilir. 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Olanakları

  Beyin ve sinir cerrahisinde minimum hata ile gerçekleştirilen profesyonel süreçleri önemsiyoruz. Özellikle beyin ve sinir cerrahisi gibi her bir milimin önemli olduğu alanlarda, üst düzey teknolojik cihazların sağladığı ölçüm ve hedefleme seçeneklerinden yararlanmak, tedavinin kalitesini doğrudan değiştirecektir. Hastalarımızın sağlığını önemsiyor, bu çerçevede alanında yüksek oranlı başarılara sahip olan cihazları doktorlarımıza sizlerin tedavileri için sunuyoruz.

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümünde Gerçekleştirilen Ameliyatlar

  Alanında uzman doktorlarımızın gerçekleştireceği tetkikler çerçevesinde ameliyat detaylarına karar verilir. Bu kararlar hasta ile en açık şekilde paylaşılır. Özellikle beyin ve sinir cerrahisi ile ilişkili ameliyatlarda etik açıdan hastanın rızası ekstra önem taşımaktadır. Gerçekleştirilen ameliyat türleri aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

  1. Tümör Cerrahisi: Omurilik ve beynin çeşitli bölgeleri için gerçekleştirilen kanser tedavileri de buna dahildir.
  2. Periferik Sinir Cerrahisi: Yalnızca merkezi sinir sisteminde değil, periferik sinir sisteminde de gerçekleşen sağlık problemlerinin üstesinden gelinebilmesi için brakiyal pleksus yaralanmaları, periferik sinir tümörleri ve diğer problemler tedavi edilir.
  3. Epilepsi Cerrahisi: Nörolojik problemlerden dolayı yüksek yoğunlukta epilepsi nöbetleri geçirmek, hem yaşam kalitenizi düşürür, hem sosyal hayata katılımınızı olumsuz etkiler hem de nöbet sırasında kendinize zarar verme tehlikesi ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Etkili bir epilepsi tedavisi, yaşamınızda size zarar veren bu tür durumları deneyimlemeye devam etmemeniz için uzman doktorunuzun geliştirdiği strateji çerçevesinde nörolojik bir cerrahi süreci gerektirir. 
  4. Fonksiyonel ve Stereotaktik Cerrahi: Beyin ve sinir bozuklukları sebebiyle gerçekleşen davranış ve hareket bozukluklarının tedavisinin sağlanabilmesi için gerçekleştirilen ameliyatlardır. Bu ameliyatlar kimi zaman vücudun belirli bir bölgesinde ısrarla devam eden ağrılar için de gerçekleştirilebilir. 
  5. Radyocerrahi: Metastazlar, hipofiz adenomları, vestibülar schwannoma, trigeminal nevralgi gibi nörolojik problemlerin tedavi süreçleri Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Hastanemizin Psikiyatri kliniği ile iş birliği içerisinde yürütülen çalışmalardan bazıları Radyocerrahiyi ilgilendirir. Psikiyatri kliniğinde bulunan ve cerrahi müdahale talep eden obsesif kompülsif hastalarımız için radyocerrahi yöntemi ile ameliyatlı tedavi gerçekleştirilir. 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak alanında uzman doktorlarımız ve sizin için hem yüksek hijyen standartlarına sahip, hem de uluslararası teknolojileri olanaklı kılan medikal alanlar sunmayı önemsiyoruz. 


  Randevu Al

  Hastanemizde görev yapan doktorlarımızı görüntüleyip, takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek