Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
Ç
D
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü

  Estetik ve Güzellik Merkezi

  Cilt sağlığınız ve güzelliğinizi ön planda tutan, kaliteli sağlık hizmeti vermeyi ilke edinmiş Özel Cerrahi Hastanesi olarak; hastanemizin Estetik ve Güzellik Biriminde uzmanlarımız ve doktorumuz kontrolünde birçok işlem yapılmaktadır.

  Birimimizde uygulanan işlemleri kısaca tanıtarak vermiş olduğumuz hizmetler konusunda sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Uygulamalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, aşağıda paylaşmış olduğumuz iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.  

  Kimyasal Peeling

  Kimyasal Peeling; deriyi canlandırmak, gençleştirmek ve daha iyi bir görünüş elde etmek adına bazı kimyasal solüsyonların uygulandığı yöntemdir. Kimyasal Peeling uygulamasındaki asıl amaç, deri tabakalarında oluşan hasarın rejenerasyon esnasında yara iyileşme avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini mümkün kılmaktır. Bu yöntemde bir veya birkaç kimyasal ajan deriye uygulanarak deride kontrollü hasar oluşturulur ve böylece sağlıklı bir deri ortaya çıkar. 

  Karbon Peeling

  Karbon Peeling, cilt gençleşmesi elde etmek için ciltte görülen sorunların (sivilceler, lekeler vb.) yok edilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Karbon Peeling uygulaması sonrası cilt, çok daha parlak bir görünüme sahip olmakla beraber cilt yapısında iyileşme de görülür. Lazer ile uygulanan bu yöntem, aynı zamanda açık renkteki tüylerin ortadan kaldırılmasında da oldukça etkilidir. 

  Aqua Peeling

  Tercih edilebilecek en konforlu medikal cilt bakımları arasında yer alan Aqua Peeling, tamamen ağrısız bir şekilde cildin temizlenmesini sağlar. Vakum gücü ile uygulanan Aqua Peeling yöntemi, ölü hücre ve kırışıklık gibi pek çok cilt probleminden tek seferde kurtulmanızı sağlayan cilt bakımıdır. Ayrıca vakumlama tekniği, cildin alt katmanlarının temizlenmesine de yardımcı olmaktadır.  

  Enzim Bakımları

  Cosmelan-Dermamelan olarak da adlandırılan Enzim Peeling, özellikle hassas ciltlerde aşırı güneşe maruz kalmaya bağlı olarak ortaya çıkan lekeler ve melasma tedavisinde oldukça etkili yöntemlerden biridir. Ciltte leke oluşumunu tetikleme mekanizmasını baskılayan Enzim Peeling; her mevsim, her türlü cilt tipine uygulanabilir. Enzim Peeling uygulamasının TCA ve soyucu asitleri içermemesi, yan etki riskini en aza indirir.

  Leke Tedavileri

  Cilt kalitesi, hayatımızı ve öz güvenimizi etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Sürekli olarak etkileşim halinde bulunduğumuz cildimizde çeşitli lekeler oluşabilir. Bu lekeler, özellikle de sosyal yaşantımızı bir hayli olumsuz etkiler. Leke oluşumu için pek çok etmen mevcuttur. Bu etmenlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Güneş lekeleri,

  • Doğum öncesi ve sonrası oluşan lekeler,

  • İlerleyen yaş ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan lekeler,

  • Akne oluşumundan kaynaklanan lekeler.

  Ciltte oluşan ve cilt bütünlüğümüzü olumsuz etkileyen bu lekelerden, doğru teşhis ve ardından gelen doğru tedavi süreciyle kurtulmak mümkün. Özel Cerrahi Hastanesi olarak deneyimli uzmanlarımızla verdiğimiz bu hizmet sayesinde, her aynaya baktığınızda yüzünüzün ekşimesine neden olan lekeleri ortadan kaldırıyoruz. 

  Kolajen Aşısı

  Canlıların vücudunda bulunan ve hücreler tarafından oluşturulan bir tür protein olan Kolajenin vücuttaki görevi, bağ dokusunu kuvvetlendirmek ve vücut bütünlüğünü muhafaza etmektir. Kolajen aşısı, Kolajen tabletleri ve Kolajen içeren cilt kremleri, vücuttaki Kolajen eksikliğini gidermek için uygulanan yöntemlerdir.

  Gençlik Aşısı

  Gençlik Aşısı; cilde esneklik, nem ve parlaklık vermesiyle bilinen Hyalüronik asit içeren bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile Hyalüronik asidin cilt yapısında uzun bir süre korunması hedeflenmektedir.

  İple Yüz Germe

  Yaklaşık 30-45 dakika arasında sürmesiyle kısa süreli bir işlem olarak göze çarpan İple Yüz Germe, ameliyatsız lokal anestezi ile uygulanan bir cilt germe yöntemidir. Bu işlem biter bitmez, kişi rutin hayatına ve aktivitelerine hemen geri dönebilmektedir. 

  Yüz Dolgusu

  Yüz Dolgusu, yüz hatlarının ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirerek genç bir görünüş kazandırmayı hedefleyen dermatolojik bir işlemdir. Estetikten korkan veya sorunlarını ameliyat olmadan halletmek isteyen bireyler için oldukça uygun olan dolgu tedavisinde başarı oranı oldukça yüksektir. Bununla birlikte, olumsuz bir durum yaşanma ihtimali son derece azdır.

  Burun Dolgusu

  Cerrahi müdahale olmaksızın uygulanan burun şekli değişiklikleri olarak tanımlayabileceğimiz Burun Dolgusu, ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinir. 

  Dudak Dolgusu

  Dudak Dolgusu, küçük enjeksiyonlar yardımıyla dudak ve dudak kontürlerinin doldurulmasını, belirginleşmesini ve daha da güzel hale gelmesini sağlayan yöntemdir. Uygulama öncesi dudaklar, anestezik krem veya enjeksiyonlarla uyuşturulur. Akabinde dolgu maddeleri, oldukça ince iğneler aracılığıyla dudaklara enjekte edilir.   

  Çene Dolgusu (Jawline Dolgu)

  Genellikle oval yüz ve belirgin çene hatlarına sahip olmak isteyen bireylerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan Çene Dolgusu (Jawline Dolgu), çenedeki hacim kayıpları veya çeneye istenilen biçimin verilmesi için uygulanan bir işlemdir.

  Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi; saçın doğası gereği ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, amino asitler, keratolitik ajanlardan bazıları ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt olarak enjekte edildiği yöntemdir. Saç Mezoterapisi ile saç dökülmeleri durdurulur ve var olan saçlar daha sağlıklı hale gelir.

  Göz Kapağı Estetiği 

  Blefaroplasti olarak da adlandırılan Göz Kapağı Estetiği, plastik cerrahi uzmanı tarafından alt ve üst göz kapaklarına uygulanan cerrahi işlemdir. 

  Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Rinoplasti olarak da adlandırılan Burun estetiği, burun şeklini değiştirmek ve daha iyi hale getirmek için uygulanan cerrahi operasyondur. Burun estetiği yaptırmanın en yaygın nedenlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yaralanma sonucu oluşan deformitelerin onarılması,

  • Doğum kusurunun düzeltilmesi adına burnun fiziksel görünümünü değiştirerek daha estetik hale getirmek,

  • Bazı solunum sıkıntılarını ortadan kaldırarak nefes almayı kolaylaştırmak.  

  Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

  Kelime anlamı ‘’kulak estetiği’’ olan Otoplasti, kulak kepçesinin (aurikula) yeniden şekillendirilerek çok daha doğal ve estetik hale getirildiği işlemdir.   

  Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon: Günümüzde istenmeyen tüylerle mücadelede en çok tercih edilen yöntem lazer epilasyondur. Lazer epilasyon FDA onayı aldıktan sonra medikal estetik alanında yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Lazer epilasyonda amaç, kılı üreten kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmaktır. Melalin olarak adlandırılan, kılın yapısında bulunan siyah boya maddesi tarafından lazer ışınının emilmesi ile oluşan ani yüksek ısı enerjisi, kılı üreten kök hücrelerini hasara uğratır. Siyah kıllar, yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşük olur.

  Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir? Lazer epilasyon amacıyla üç lazer dalga boyu kullanılır. Hangi lazer dalga boyunun kullanılacağı cilt rengi ve kıl tipine bağlıdır.Her cihazın hem avantajları hem de dezavantajları mevcuttur.

  Alexandrite Lazer Epilasyon: Alexandrite Lazer 755 nm lazer dalga boyuna sahiptir. En çok açık tenli ve koyu kılları olan kişiler için uygundur. Koyu tenlerde ve bronz tende kullanımı uygun değildir. Ayva tüylerinde etkili değildir. Diode Lazer Epilasyon: Diode Lazer 810 nm dalga boyuna sahiptir. Koyu ve bronz tenlerde de güvenlidir. İnce kıllarda daha etkilidir, tüm mevsimlerde uygulanabilir.

  Nd Yağ Lazer Epilasyon: 1064 nm dalga boyuna sahip NdYAG tüm cilt tipleri için uygundur. Yaz aylarında da uygulanabilir. Derine nüfus etme kabiliyetinden dolayı ağrılı olması dezavantajıdır. Hastanemizde lazer epilasyon yöntemleri arasında daha geniş kıl yapısında etkili olan, her mevsim uygulanabilen, buz başlığı sayesinde ağrı acı durumu yaşamaksızın en çok buz başlıklı diode cihazı tercih edilmektedir. Hastanemizde Lazer Epilasyon hakkında bilgi almak ve ücretsiz görüşme için tel:0535 964 52 59 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek