Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Saç Ekimi Birimi

  Saç ekimi, saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonuyla hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir.

  Saçlar nasıl ekilir ?

  Uygulamada genellikle enseden alınan saç kökleri, hedeflenmiş saçsız bölgeye ekilmektedir. Alınan bu saç köklerine greft denilmektedir. Seyrek olarak bazı durumlarda kişinin ensesinde yeterli yoğunlukta sağlıklı saç bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda kişinin sakal bölgesi gibi vücut kıllarından destek alınabilmektedir. Uygulama, saç kaybının miktarına bağlı olarak bir kaç saatte gerçekleşmektedir. Saçsız alan çok büyük ise tedavinin tamamlanması için bir kaç seans gerekebilmektedir. Genellikle müdahale Lokal Anestezi altında yapılmaktadır. Nadiren Sedasyon dediğimiz işlem altından hastalar uyutularak da saç nakli işlemi yapılabilmektedir. Saç ekiminden sonra alım yapılan kısma özel bir bandaj uygulanmaktadır. Saç ekimi sonrası ilk günler kullanılacak ilaçlar ve gerekli bilgilendirmeler yapılarak işlem hemen sonrası hastalar taburcu edilmektedir. Saç ekimi sonrası 1. veya 2. günde bandaj çıkarılır ve bundan sonra hastalar günlük hayatlarına dönebilmektedirler. Hastalar saç ekimi işleminden sonraki 7-10 günlerde kabuklardan kurtulmuş ve tamamen ekim öncesi hallerine dönmüş olurlar.

  FUE saç ekimi nedir ?

  Saç ekimi merkezimizde Safir kalemi kullanılmaktadır. Kök toplama yöntemi FUE adı verilen yöntemdir. Yani FUE başlı başına bir saç ekim yöntemi değil, kök toplama yöntemidir. FUE yönteminde kökler mikromotorlar aracılığıyla donör alanından teker teker alınmaktadır. Eskiden kullanılan FUT yöntemine kıyasla yara izi bırakmaz. Kökler teker teker ve eşit alındığından ekim sonrası ense bölgesinde gözle görülür boşluklar ve izler kalmaz.


  İlk görüşme ve saç analizi için tel:05441612020

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek