Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Acil Servis

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, uzman, dinamik ve güçlü kadrosuyla 7 gün 24 saat acil müdahale gerektiren vakalarla ilgilenir ve sizleri güvenle ilgili birimlere yönlendirir. 

  Acil Servis hizmeti, Denizli Cerrahi Hastanesi tarafından yüksek teknolojiye sahip tıbbi cihazlar ve uzman ekip eşliğinde sağlanır. Triyaj kodlaması çerçevesinde, doktorlarımız, tıbbi girişime acil şekilde ihtiyacı olan hastalara en hızlı, atik ve dinamik müdahaleyi sağlarlar. Acil servis hizmeti aşağıdaki adımları kapsar:

  Hasta Karşılama – Danışma Süreçleri

  Zor anlarınızda sizlere destek olmayı önemsiyoruz. Alanında uzman doktorlarımız, acil vakalarda hasta karşılama süreçlerini bizzat gerçekleştirir ve ilk müdahaleyi anında yaparlar. Uzman hasta danışanları, hem hastaları hem de hasta yakınlarını karşılar, refakatçileri protokollere uygun olacak şekilde yönlendirir. Acil servis departmanımızda çalışan hasta danışanlarımızın sosyal ilişkiler, iletişim ve hasta memnuniyeti alanlarında aldıkları eğitimler, yalnızca medikal anlamda değil, hasta ağırlama bakımında da yüksek hizmet standartları sunmamızı sağlar.  

  Acil Poliklinikte İlk Müdahale ve Hasta Kabulü

  Acil servis departmanımız danışma ekibimiz dışında alanında uzman 5 doktorumuzdan oluşmaktadır. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak, Acil Servis Yönetmeliği çerçevesinde hasta kabul sürecini yönetmekteyiz. 

  1. Hastalarımızın ambulans, 112 servisleri ya da sedye ile hastanemize ulaştırılması ile birlikte doktorlarımız hastayı doğrudan sarı odaya alır.   

  2. Sağlığınızı maksimum standartlarla korumayı önemsiyoruz. Hayati tehlikesi olan ve birincil derecede acil müdahaleye ihtiyacı olan hastalar doğrudan kırmızı odaya nakledilir ve burada ilk koruyucu müdahaleler gerçekleştirilir.

  3. Acil polikliniğimizde müdahaleler Triyaj Standartları dahilinde gerçekleştirilir. 

  Triyaj Uygulaması İle Profesyonel, Hızlı ve Dinamik Müdahale Süreci 

  Denizli Cerrahi 

  Yeşil alanlarda 24 saat içerisinde mutlaka müdahale edilmesi gereken, yürüyebilen ve durumu kritik olmayan hastalar misafir edilir. Dinamik ve hızlı ekibimiz hastalarını bekletmeden ve öncelik sırasına riayet ederek hemen acil müdahaleyi yapar.  

  Sarı alanlara ikincil acil hastalar alınır. Bu hastalara en geç 60 dakika içerisinde müdahale edilmesi zorunludur. Hastanemizin uzman ekibinin 5 kişiden oluşması, neredeyse tüm hastalarımıza en hızlı şekilde müdahalede bulunarak sağlık ve konforlarını korumamızı olanaklı hale getirmektedir. 

  Kırmızı alanlara acil hastalar alınır. Birincil acil müdahale gerektiren hastalarımıza doktorlarımız anında müdahale gerçekleştirir. Alanında uzman doktorlarımız kayıt işlemlerini ya da diğer prosedürleri beklemeden doğrudan hayat kurtarma amacıyla aksiyon alır.

  Acilde Hangi Bölümler Var?

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, akut hastalıklarının tamamı için acil müdahalede bulunabilen alanında uzman bir ekiple çalışır. Bu kapsamda, ishal, kırık ve travma, apandisit problemleri, şiddetli baş ağrısı, kusma, kesik, zatürre gibi çok sayıda şikayetle hastanemize gelen hastalarımız için tüm hijyen önlemlerinin alındığı alanlarda tedavi sağlıyoruz.

  Acil Servis Hizmetleri İle İlgili Sık Sorulan Sorular 

  1. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Acil Servisine sigortasız hasta kabul edilir mi? 

  Hastanemizin Acil Servis alanına uzman kadrosuna hem sigortasız hem de sigortalı hastalar başvurabilmektedir. Hastalar arasında hiçbir ayrım yapılmaksızın uzman ekibimiz tarafından kabuller sağlanır.

  2. Triyaj Kodlamasının Amacı Nedir? 

  Triyaj kodlamasının temel amacı, öncelikli olarak müdahaleye ihtiyacı olan ve hayati tehlikesi olan hastalara öncelikli servisin sunulmasıdır. Bu sayede özellikle toplu vakalarda tüm bireylerin hayatta kalmasını sağlamak daha güçlü bir ihtimal haline gelir. 

  3. Acil servis hizmetlerinde CRP yöntemi nedir? 

  Hastanemizde, gerekli durumlarda uzman hekimlerimiz tarafından Canlandırma adı da verilen CRP yöntemi kullanılır. Kalbin aniden durması, hastanın nefes almakta güçlük çekmesi ve hayati fonksiyonların kaybedilmesi durumunda doktorlarımız, kişinin yeniden nefes almasını sağlamak amacı ile CRP yöntemini uygular.

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek