Lütfen Bekleyiniz...

Badem Göz Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme Tarihi: 05.04.2023
Badem Göz Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?
İçindekiler

  Badem Göz Ameliyatı (Badem Göz Estetiği) Nedir?

  Kantoplasti olarak da bilinen badem göz ameliyatı, göz kapaklarında veya çevresinde oluşan sarkmaları gideren ve gözlerin daha çekik bir görünüme kavuşmasını sağlayan estetik işlemdir. Badem göz estetiği, en popüler estetik uygulamaları arasında yer alır. Hem kadınlar hem de erkeklere uygulanabilen badem göz ameliyatı sayesinde daha genç, daha diri ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkündür.

  Özellikle de internetin yaygınlaşması ve beraberinde bilgiye ulaşmanın kolaylığı ile birlikte, estetik uygulamalar çok daha talep edilir hale gelmiştir. Örneğin insanlar, ünlülerin badem göz ameliyatı öncesi ve sonrası görüntülerine kolayca ulaşarak, bu estetik operasyonun ne derece fark yarattığına bizzat tanık oldu. Bu durum, doğal olarak badem göz estetiğine olan talebi her geçen gün daha da fazla artırdı. 

  Kimler Badem Göz Ameliyatı Yaptırabilir?

  Badem göz ameliyatı yaptıranlar oldukça çekici bir görünüme kavuştuğu için, birçok kişi bu estetik operasyonun kimlere uygulanabileceğini merak etmiştir. Badem göz ameliyatı, kadın-erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilir bir estetik operasyondur. Badem göz estetiğinde gözün dış köşesi yukarı doğru gerilir ve kemik zarına asılır. Her ne kadar kalıcı bir estetik operasyon olması nedeniyle tercih sebebi haline gelse de, yaş ilerlemesi ile beraber gelecek yıllarda tekrardan yapılma ihtiyacı doğabilir. Eğer badem göz estetiği olmak isteyen kişinin üst veya alt göz kapağında herhangi bir sorun mevcutsa, ilk olarak bu sorunun giderilmesi gerekir. Bu sorun ortadan kalktıktan sonra badem göz ameliyatı (kantoplasti ameliyatı) yapılabilmektedir.  

  Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Cerrahi bir işlem olan badem göz estetiği, lokal anestezi altında uygulanan bir operasyondur. Öncelikle, işlemin yapılacağı bölge uyuşturulur. Badem göz estetiği; gözün dış kenarlarında yer alan bağların, daha yukarı çekilerek bu noktadaki kemiğe sabitlenmesidir. Böylece göz, daha çekik ve daha belirgin bir görünüme kavuşur. Operasyon hastanede kalmayı gerektirmez ve operasyonun ardından hasta evine dönebilir. Badem göz estetiği söz konusu olduğunda, genellikle özel dikişler kullanılır. Bu özel dikişler kendiliğinden erime özelliğine sahiptir; bu nedenle dikiş alımı yapılmaz. Bu dönemde hasta, iş başı yapabilir ve günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

  Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası 

  Badem göz estetiği öncesinde doktor ve hastane seçimi büyük önem arz etmektedir. İşlemin sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için deneyimli plastik cerrahi uzmanlara ihtiyaç duyulur. Operasyonun yapılma gerekçesi ne olursa olsun doktor, operasyon öncesinde bireyin yüz hatlarını inceler ve planlamayı da buna göre yapar. Bunların yanı sıra ameliyatın yapılacağı gün hasta, hastaneye gitmeden evvel herhangi bir kimyasal ile yüzünü temizlememeli ve makyaj yapmamalıdır. 

  Badem göz ameliyatından sonra ikinci gün duş alabilirsiniz. Operasyon esnasında genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Ancak bazı durumlarda alınması gereken dikişler de kullanılmaktadır. Böyle olduğu takdirde, dikişler ortalama 5-7 gün içinde alınmalıdır. Nasıl dikişler atılacağına ise işlemi gerçekleştirecek olan plastik cerrahi uzmanı karar verecektir. Badem göz estetiği sonrasında ise ödem, kızarıklık ve çok az da olsa ağrı gibi şikâyetlerle karşılaşılabilir. Bu durum, kesin olmamakla birlikte kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bir anormallik yaşanmadığı sürece, ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra hasta tamamen iyileşmiş olacaktır. Bu süreçte hastalara, sırt üstü olacak şekilde çift yastıklı yataklarda yatmaları tavsiye edilir. Ayrıca, dikişler iyileşene kadar işlemin yapıldığı bölge kimyasal ürünlerden uzak tutulmalıdır. 

  Badem Göz Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Badem göz ameliyatı ne kadar sürer?

  Badem göz ameliyatı ortalama 35-45 dakika arası sürmektedir.

  Badem göz ameliyatı öncesinde anestezi uygulanır mı?

  Badem göz ameliyatı öncesinde kişiye lokal anestezi uygulanmaktadır.

  Badem göz ameliyatı esnasında acı hisseder miyim?

  Badem göz ameliyatında herhangi bir acı hissetmezsiniz.

  Badem göz ameliyatının ardından gözümüzde dikiş izi kalır mı?

  Badem göz estetiğinin ardından gözünüzde ve çevresinde herhangi bir dikiş izi yahut bıçak izi kalmaz. 

  Badem göz ameliyatı kalıcı mıdır?

  Badem göz estetiği, kendiliğinden etkisini kaybeden bir estetik operasyon değildir. Ancak her ne kadar istemesek de, vücudumuz yıllar geçtikçe yaşlanır. Yaşlanmanın etkisi ile beraber, çekik göz estetiği yaptıran genç ve orta yaş grubundaki bireylerin göz çevresinde bazı sarkmalar meydana gelebilir. Zira göz bölgesi, zaman içerisinde yer çekimine yenik düşmektedir.


  Hızlı Randevu Al
  Bizimle İletişime Geçin

  İlgili İçerikler
  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek