Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Biyokimya ve Laboratuvar

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak, işin yalnızca tedavi ve hasta ile ilişkiler kısmında değil, aynı zamanda tıbbi araştırmalar ve geliştirme çalışmalarında da aktif olmaktan gurur duyuyoruz. Bu kapsamda, biyokimyasal mekanizmaların derinlemesine incelendiği ve hastaların tedavi süreçlerinin izlendiği analiz işlemlerinde en güncel ve yüksek teknolojik yöntemleri kullanmayı önemsiyoruz. 

  Zengin cihaz teknolojileri ile donatılmış olan biyokimya laboratuvarlarımızda sağlık süreçleri ve hastalık süreçlerinde birbiriyle farklılaşan mekanizmaların takibi, bizlere teşhis ve tanı süreci ile ilgili daha güçlü bir iç görü yeteneği ile yenilikçi tedavi disiplinleri kazandırıyor. 


  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Hangi Biyokimyasal Analizleri Gerçekleştirir? 

  Tedavi ve tetkik süreçlerinde ihtiyaç duyulan verilerin ve analizlerin gerçekleştirileceği biyokimya laboratuvarlarımız maksimum hijyen standartlarına sahiptir. Laboratuvar teknisyenlerimizin ve doktorlarımızın görev yaptığı bu alanlarda uluslararası teknolojiler takip edilerek geliştirilen analiz yöntemleri sizlere en iyi ve modern sağlık hizmetlerini sunmamıza olanak tanımaktadır. 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak bizler, aşağıdaki biyokimyasal analizlerin tamamını geliişmiş laboratuvarlarımızda gerçekleştirmekteyiz: 

  1. Rutin Biyokimya testleri: Hastalarımız için gerçekleştirdiğimiz tetkiklerin analizlerini bu laboratuvarlarımızda yapıyoruz. Özellikle sıklıkla gerçekleştirilmek istenen diyabet testleri, karaciğer testleri, böbrek testleri ve çok daha fazlası hızlı sonuç verecek şekilde gerçekleştirilmektedir. 

  2. Kardiyak testler: Kalp sağlığı ile ilgili gerçekleştirilmesi gereken tetkiklerin tamamı Özel Denizli Cerrahi Hastanesi içerisinde gerçekleştirilmektedir. Uzman doktorlarımız analizler için gerekli koşulların sağlanmasına ön ayak olur, profesyonel laboratuvar teknisyenlerimiz ise analizleri tamamlayarak doktorlara konu hakkında bulguları iletir. 

  3. Endokrinoloji (Hormonbilim) testleri: Hormon salgılama süreçleri ile ilgili dengesizliklerin belirlenmesi ve bu dengesizliklerin kaynağının bulunması ile ilgili tetkikler Endokrinoloj testleri olarak değerlendirilir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde bu tetkiklerin tamamı büyük bir özenle gerçekleştirilir. 

  4. Hematoloji (Kan Hastalıkları Bilimi) testleri: Özellikle kansızlık ya da kronik kan hastalıkları ile alakalı gelişimleri tespit ve takip etmek amacı ile gerçekleştirilen bu testler, hastanemizde üstün teknolojiye sahip olan cihazlar kullanılarak tamamlanmaktadır. 

  5. Prenatal Tarama Testleri: Doğum öncesi bebeğin sağlığının yerinde olduğundan emin olmak için yapılan testler, özellikle zihinsel engel problemlerinin tetkik edilmesini sağlamaktadır. Prenatal tarama testleri, Trizomi 21 (Down Sendromu) ya da nöral tüp defektleri (NTD), Trisomi 13 gibi sağlık problemlerinin detaylı tetkikinin gerçekleştirilmesi doğum kararını ve annenin hamilelik deneyimini yakından etkileyecektir. PAPP-A,free hCG ölçümü gibi ek tetkikler de prenatal tarama testleri arasında sıralanmaktadır. Bebeğin ense kalınlığının ölçümü de bu testler çerçevesinde Özel Denizli Cerrahi Hastanesi tarafından yapılır ve alınan sonuçlarla bebekle ilgili risk durumlarının genel değerlendirmesi yapılır. Bebeğinizin prenatal dönemde sağlıklı gelişim göstermesinden emin olunabilmesi için bu testler son derece önemlidir. 


  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Biyokimya Laboravarında Hangi Hastalıklara Bakmaktadır? 

  Hastanemizde kullandığımız yüksek teknolojiye sahip cihazlar sayesinde, aşağıdaki sağlık problemlerinin saptanması ve tedavisi mümkün olmaktadır. Doğrudan aynı hastane içerisinde testlerin gerçekleştirilmesi sürecin daha hızlı tamamlanmasına olanak tanımaktadır. Özellikle hormon testleri, enzim testleri, RIA testleri, metabolik tanı ve tarama testleri, idrar testleri, kanserin erken teşhisi için oldukça değerli olan kardiyak belirteçler ve timör belirteçleri ve çok daha fazlası, hastanemizin uzman kadrosu tarafından büyük bir titizlik ile gerçekleştirilmektedir.

  Sağlık ile ilgili tetkiklerin hızlı, kolay ve pratik bir şekilde tamamlanması; testlerin en doğru sonuçları verdiğinden emin olunması için uzmanlardan destek alın. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi laboratuvarlarımızda süreci özenle yönetmekte ve bu sayede tedavi süreçlerinize destek olmaktayız. Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçin. 


  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek