Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
Ç
D
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak, çocuk sağlığı alanındaki problemler için en sık tercih edilen merkezlerden biri olmakla gurur duyuyoruz. Çocukların sağlık takipleri, hem yetişkinlikle deneyimleyecekleri yaşamın kalitesinin arttırılması hem de erken teşhis edilerek önüne geçilebilecek komplikasyonların teşhis edilmesi için son derece önemlidir. 0 ile 18 yaş arasında olan bireylerin bebeklik dönemlerinde deneyimleyebilecekleri sağlık problemlerinden ergenlik dönemindeki gelişimsel problemlerine kadar her detay, ilgili bölüm tarafından tetkik ve tedavi edilir. 

  Bebeklerde özellikle aşı takibinin yapılması ve diğer bulaşıcı hastalıkların çocuk tarafından deneyimlenme sürecinin yönetilmesi son derece önemlidir. Aynı zamanda, çocukların gelişim süreçlerinde herhangi bir anormalite olmadığından emin olmak adına, düzenli boy, kilo, yağ ve kas oranı ölçümleri, beslenme rutini belirleme süreçleri de ilgili bölümümüz tarafından gerçekleştirilmektedir.


  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Neye Bakar? 

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk ve erken psikiyatrisi, çocuk hematolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk immolojisi ve alerji hastalıkları, çocuk onkolojisi, çocuk ürolojisi, çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Endokrinolojisi ve çocuk yoğun bakımı alanında hizmet verir. Çocukların gelişim süreçlerinin takibinde ve sağlık problemlerinin iyileştirilmesi sürecinde en modern yaklaşımlar benimsenir ve bu sayede gerçekleştirilen işlemlerin başarı oranının maksimum orana ulaşması amaçlanır.


  Sağlıklı Çocuk Takibi Nasıl Gerçekleştirilir?

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesinin alanında uzman doktorları tarafından gerçekleştirilen çocuk takip süreçleri üçe ayrılır. Sağlıklı çocuk takibi, belirli bir sağlık problemi saptanmayan 0 ile 18 yaş arasındaki bireylerin kontrol amaçlı gelişimlerinin takip edilmesine verilen isimdir. Aşı takibi ise özellikle yeni doğan bebekler için sunulan bir hizmettir ve bebeğin bağışıklık sisteminin korunmasını sağlar. Ayrıca, Check up ve muayeneler için de ilgili bölümdeki doktorlarımız ile görüşme yapabilirsiniz.  

  Sağlıklı Çocuk Takibi, yeni doğan bebeğin birinci ve ikinci haftasında muayene ve kontrolünü gerektirir. Daha sonra bebeğin yaşamının ilk altı ayında mutlaka ayda bir doktora getirilmesi gerekir. Ayrıca, 1-2 yaş arasında gelişim süreçlerinin hem fiziksel hem de zihinsel olarak normal ilerlediğinden emin olabilmek için 3 ayda bir kontrollerin sürdürülmesi önemlidir. Daha sonra, 2 yaşından büyük olan çocuklar için altı ayda bir kontrol yeterli olacaktır. Genel olarak bu takiplerin en büyük yararı, çocukların gelişim süreçlerinin yakından izlenerek herhangi bir problemin erkenden fark edilmesi olarak özetlenebilir. 


  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü ve Aşı Takibi 

  Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, çocukların aşı takiplerini de büyük bir özenle gerçekleştirir. Uzmanlarımızın özel sistemleri sayesinde bebeklerin sağlıklarını garanti altına alacak olan aşı takip süreçleri, grip aşısından HPV aşısına kadar tüm seçenekleri kapsar. Bu sayede kapsamlı olarak sağlık süreçleri ile ilgili süreç izlenmiş olur. Tüm çocuklar için bu takip mutlaka gerçekleştirilmelidir. 


  Check Up ve Muayeneler için Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü

  Çocukların sağlık takibi, aynı zamanda belirli sağlık problemlerini teşhis etmek amacıyla gerçekleştirilen check up ve muayeneleri de kapsamaktadır. Özellikle 4 yaşından itibaren gerçekleştirilen yıllık check up’lar, kalıtsal hastalıkların gelişiminin izlenmesinde oldukça etkilidir. Bütün bunların yanı sıra, adolesan check up muayeneleri olarak da adlandırılan süreçler 10 16 yaş arasındaki bireyler için gerçekleştirilmektedir. 


  Çocuk Cerrahisi Denizli 

  Çocukların sağlık problemlerinin giderilebilmesi adına gerçekleştirilen cerrahi müdahalelelerin uzmanlar tarafından tamamlanması gerekmektedir. Alanında uzman doktorlar çocuk cerrahisi bölümünde çalışabilmek adına altı yıllık temel tıp eğitiminden sonra 5 yıllık uzmanlık eğitimi almak zorundalar. Çocuk cerrahisinin en büyük amaçlarından biri doğum ile birlikte gelen fiziksel anomalilerin iyileştirilmesini sağlamaktır.  

  Çocuk cerrahisi bölümünde tedavi gören bireyler 18 yaşının altında olmak zorundadır. Genellikle prenatal süreçteki gelişimin incelenebilmesi için anne karnındaki bireylere de çeşitli testlerin yapılması gerekmektedir. Bizler Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak, tüm bu süreçlerin yüksek teknolojiye sahip medikal cihazlarla gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Henüz yaşama gözlerini açmamış bebeklerden ergenlik çağındaki çocuklara kadar tüm bireylerin gelişim süreçlerinin takibi, yetişkinlikle karşılaşılabilecek potansiyel komplikasyonların önüne geçmek için son derece önemlidir.


  Çocuklarda Tümör Tedavisi

  Vücut hücrelerinde kontrolsüz tümörlerin çoğalması sonucunda belirli organlarda fonksiyonel problemler oluşur. Özellikle çocuklarda yoğun olarak görülen lenfoma, lösemi gibi tümörlerin iyileştirilebilmesi için güçlü bir medikal ekip ve yenilikçi bir anlayış gerekmektedir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak bizler, sürecin A’dan Z’ye takip ve tetkikinin sağlanabilmesi için özenli bir süreç yönetimi gerçekleştirmekteyiz.

  Erken teşhisin önemi özellikle kanser ve tümör tedavilerinde son derece büyüktür. Özellikle çocuklarda çeşitli ihmallerden dolayı onkolojik problemler keşfedilemeyebilir. Çocukların düzenli takibi, lenfoma ya da lösemi gibi sağlık problemlerinin erkenden fark edilmesine olanak tanır. Bebeklerde, çocuklarda ya da adolasan çağındaki bireylerde bu tür hastalıkların tedavisi yüksek hijyenik olanaklara sahip ortamlar, özel odalar, hastane bakımı konusunda yüksek servis imkanları ve elbette yüksek teknolojik olanakları gerektirir. 

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde çalışan profesyonel doktorlarımız, hastalarına herhangi bir alanda müdahalede bulunmadan önce oldukça detaylı tetkik ve testler gerçekleştirirler. Hastanemizin laboratuvar ortamında gerçekleşen testler, tetkik sürecinin son derece hızlı ve maksimum doğruluk oranları ile tamamlanmasını sağlar. Bu durum, tedavinin tam olarak kişiselleştirilmiş bir süreç dahilinde geliştirilmesini olanaklı kılmaktadır. 


  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek