Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Dermatoloji Cilt Hastalıkları

  Dermatoloji Cilt Hastalıkları

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, özellikle alerji ya da bağışıklık sistemindeki problemler sebebiyle meydana gelen deri hastalıklarının tedavisinde yüksek teknolojiler ile hizmet sunar. Alanında uzman doktorumuz tetkik ve tedavi süreçlerinin tamamında hastanemiz tarafından sunulan ve uluslararası standartlara sahip cihaz ve medikal avantajları kullanırlar. Dermatoloji, deri ile alakalı olarak gelişen çok sayıda sağlık probleminin çözümlenme sürecini üstlenen medikal bölümdür. 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, Dermatoloji ve Cilt Hastalıkları Bölümü, aşağıdaki alanlarda aktif olarak destek sağlar: 

  1. Egzema problemleri,

  2. Deri alerjileri, 

  3. Deride kurdeşen,

  4. Siğiller,

  5. Ben oluşumu ve ben ameliyatları,

  6. Ayak ve vücudun diğer bölgelerinde gerçekleşen mantarlanma, 

  7. Deri kanserlerinin tedavisi,

  8. Kronik saç dökülmesi problemleri,

  9. Tırnak ile ilişkili hastalıklar.

  Ben Aldırma Operasyonları İçin Dermatoloji Bölümü Denizli

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak sağlığınızı önemsiyor ve estetik kaygılarla yaptırmak istediğiniz cerrahi işlemlerin maksimum özenle tamamlanması gerektiğine inanıyoruz. Alanında uzman ve deneyimli doktorlarımız, hastane olanaklarını ihtiyaç duyduğunuz oranda kullanır ve ben aldırma operasyonunuzu gerçekleştirir. 

  Dermatoloji ve Cilt Hastalıkları Bölümümüzde çalışan profesyonel ekibimiz, benlerinizin sizi rahatsız etmesi, estetik olmayan bir görünüme sahip olması ya da cilt kanseri gibi bir probleme dönüşme ihtimalini barındırması durumunda cerrahi operasyonla beni ciltten uzaklaştırır. 

  Özellikle benlerde asimetri, sınırları tam olarak belli olmayan görünüm, çok koyu olan renk, hafif kabartı ile oluşan yükselti tehlike çanlarına işaret ediyor olabilir. Dermatoloji bölümümüzde görev yapan doktorumuzdan randevu alarak onlardan profesyonel görüşlerini talep edebilir ve tetkik sonrasında hemen tedaviye başlayabilirsiniz. 


  Kozmetik Dermatoloji İşlemleri İçin Denizli Özel Cerrahi Hastanesi

  Dermatoloji işlemlerin bir kısmı, hastaların estetik kaygılarla talep ettiği değişiklikleri kapsar. Örneğin botoks, dolgu, mezoterapi, iğne radyofrkans, cosmelan, peeling gibi cilt bakım ve cerrahi estetik kategorisinde değerlendirilen çok sayıda işlem, alanında uzman doktorumuz tarafından gerçekleştirilir. İşlemlerin sizin dokunuza, yaşınıza ve isteklerinize uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışabilirsiniz.

  Her türlü dermatolojik tetkik ve tedavide hijyen ve tedavi süreçlerinde gelişmiş teknolojilerin kullanımı büyük önem taşımaktadır. Bizler Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak estetik amaçlı ve sağlık amaçlı uygulamaların tamamında maksimum hijyen standartlarına sahip yüksek teknolojili cihazları kullanıyoruz. 

  Kozmetik dermatoloji ünitemiz, aşağıdaki alanlarda aktif tedavi sağlamaktadır:

  1. Lazer uygulamaları,

  2. Botoks uygulamaları,

  3. Mikroiğneleme ile leke giderme, gözenek tedavisi, fazla yağlanma ya da kuruluk problemlerinin giderilmesi,

  4. Dolgu enjeksiyonu (çoğunlukla estetik amaçlı),

  5. PRP uygulaması 

  6. Kimyasal peeling uygulaması 


  Dermatoloji Cilt Hastalıkları Bölümünde Hangi Tedaviler Uygulanır? 

  Peki, cildiye bölümü tedavileri nasıl gerçekleştirilir? Cilt hastalıklarının tedavi süreçlerinde medikal teknolojiler son derece hızlı bir şekilde gelişmektedir. Uluslararası gelişmelerin takip edilerek kullanılan yöntemlerin bunlara entegre edilmesi, hastanın prosedür sonundaki memnuniyeti üzerinde doğrudan etki yaratır. Dermatoloji kliniklerimizde kullanılan aşağıdaki yöntemler, hasta memnuniyetini maksimum düzeye çıkarır:

  1. İlaç tedavisi: Deri hastalıklarının büyük bir kısmı hormon salınımı ile ilgili denge bozukluğundan kaynaklanır. Hormon bozukluğunu düzeltebilmek adına doktorunuz size ilaç yazabilir.  

  2. Kabin fototerapi ve Excimer Light Cihazı ile Tedavi: En gelişmiş teknolojiler kullanılarak donatılan tedavi alanlarında UVA, PUVA ve dar band UVB ışınlarını yansıtan özen kabin fototerapi cihazlarımız bulunmaktadır. Bu cihaz, özellikle egzema, vitiligo gibi hastalıkların tedavisini gerçekleştirmede son derece etkilidir. Semptomların derecesine göre doktorunuz birden fazla yöntemi bir arada kullanmayı tercih edebilir. Excimer Light cihazı ile birlikte, liken planus, alopesi ya da deri lenfoması gibi deri hastalıkları tedavi edilebilmektedir.

  3. Lazer tedavileri: Özellikle yüz kızarıklığı, leke gibi problemleri gidermek amacıyla hastanemize müracaat eden hastalarımız için en efektif tedaviyi sunacak gelişmiş lazer teknolojilerini kullanmayı önemsiyoruz. Teknik donanım bakımından uluslararası standartlara sahip olan hastanemizde hemşirelerimiz ve doktorumuz, cerrahi prosedürlerden lazer tedavilere kadar her adımı büyük bir özenle gerçekleştirir. Lazer ünitemiz içerisinde BBL olarak adlandırılan Broad Band Light, fraksiyonel lazer adı verişen Er YAG lazer ve ND YAG lazer bulunmaktadır. 


  Dermatoloji Cilt Hastalıkları Bölümü Cilt Bakımı Hizmeti Sunar MI? 

  En değerli aksesuarınız olan cildinizi korumak, cildiniz ile ilgili onarım ve bakım tedavilerinin tamamı için uzmanlara güvenmenizi gerektirir. Alanında uzman doktorumuz, yalnızca hastalıklar için değil, cilt bakımı gibi rutin aksiyonlar için de destek sağlamaktadır. Bu kapsamda, kimyasal peeling (Jessner peeling, TCA peeling, glikolik asit peeling, AFA peeling, AMELAN peeling), ip lazer uygulamaları, dermapen uygulamaları, akne karşıtı uygulamalar, iğneli radyofrekans uygulamaları ve çok daha fazlası için doktorunuz ile iletişime geçebilirsiniz. 


  Dermatoloji Cilt Hastalıkları Bölümü Uzmanları ile Aşırı Terleme Tedavisi

  Türkiye’de Dermatoloji Cilt Hastalıkları alanında en çok tercih edilen merkezlerden bir tanesi olan Denizli Özel Cerrahi Hastanesine, hormonal sebeplerle gerçekleşen aşırı terleme problemini çözmek için başvurabilirsiniz. İyontoferez adı da verilen yöntemi uygulayarak, uzmanlarımız avuç içi ve ayak tabanlarındaki aşırı terleme probleminin üstesinden gelmenize yardımcı olur. Bu yöntem, yüksek teknolojiye sahip cihazlar kullanılarak 15 ile 25 amperlik akımın ilgili alanlara uygulanmasını gerektirmektedir.

  İyontoferez uygulaması düzenli seanslar halinde doktorunuzu ziyaret etmenizi gerektirir. Genellikle, aşırı terleme durumunun oranlarına bağlı olarak 1 ile 6 haftada bir kere iyontoferez işleminin tekrarlanması aldığınız sonuçların sürekliliğine katkıda bulunacaktır. 

  İyontoferezin yanı sıra, Botulinum Toksin-A Botoks İşlemi, koltuk altında da yoğun bir şekilde görülebilen aşırı terlemenin önüne geçebilmek için kullanılan bir enjeksiyon tipidir.  Son derece yüksek bir başarı oranına sahip olan bu uygulama uzun bir süre boyunca aşırı terleme probleminden kurtulmanıza olanak tanır. 


  Dermatoloji Cilt Hastalıkları Bölümü Uzmanları ile Ayak ve Tırnak Sağlığı Tedavileri

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi uzmanları, ayak ve tırnak sağlığı ünitesi ile sizlere aşağıdaki alanlarda sağlık hizmetleri sunmaktadır: 

  1. Tırnak batması tedavileri,

  2. Ayak terlemesi ve ayak kokusu tedavileri,

  3. İleri yaş medikal ayak ve tırnak bakımı,

  4. Diyabetik ayak bakımı,

  5. Ayak tabanı, parmak arası ve parmak üstü nasırlarının bakım ve uzaklaştırılması,

  6. Gerekli ayak bakımı eğitimlerinin sağlanması,

  7. İlaç tedavileri.


  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Dermatoloji Bölümü Saç Dökülmesine Bakar Mı? 

  Dermatoloji Cilt Hastalıkları bölümümüz, deri hastalıkları kapsamında saç problemlerinin de tetkik ve tedavisini gerçekleştirmektedir. Aşırı saç dökülmesi, saç derisinde kuruluk ve egzema gibi problemler, hastaların estetik kaygılarla tedavi talep etmesine ya da kafa derisi üzerinde acı deneyimlemesine sebep olabilmektedir. Bu tür hassas alanların tedavisinde kullanılan yüksek teknolojiye sahip cihazlar, gerçekleşen tedavilerin uzun süreçli sonuçlara sahip olmasını kolaylaştırır. 

  Bölümümüz uzmanları, en güncel teknoloji ve tedavi yaklaşımlarını kullanarak kişiye özgü tedavi süreçlerini organize etmektedirler. PRP, immünoterapi ya da streoid enjeksiyonu gibi çeşitli yöntemler, yüksek teknolojik standartlarda uygulanır. Hastanemizde gerçekleştirilen bu tedavi yöntemlerinden yararlanmak için doktorumuz ile iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz randevu sürecinden sonra çeşitli test ve tetkikler, sizin için hangi tedavi biçiminin en yüksek faydayı sağlayabileceği ile ilgili uzmanlarımıza profesyonel görüş sağlar. 


  Randevu Al

  Hastanemizde görev yapan doktorlarımızı görüntüleyip, takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek