Lütfen Bekleyiniz...

Fransız Askısı Nedir? Nasıl Uygulanır? İşlemin Avantajları Nelerdir?

Son Güncelleme Tarihi: 05.04.2023
Fransız Askısı Nedir? Nasıl Uygulanır? İşlemin Avantajları Nelerdir?
İçindekiler

  Fransız Askısı Nedir?

  Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olarak öne çıkan Fransız Askısı, içi polyester, dışı ise cilt dokusuyla uyumlu silikondan yapılmış esnek iplerle cildin gerilmesi olarak tanımlanabilir. Fransız ip askısı olarak da bilinen bu yüz askılama işlemine, Fransa’da geliştirildiği için ‘’Fransız askısı’’ adı verilmiştir. Bu işlemde kullanılan ipler sayesinde, yüz bölgesindeki sarkmalar ve kırışıklıklar son derece güvenli bir şekilde giderilebilir. Bu yöntemde kullanılan malzeme, insan vücuduyla son derece uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabilir. 

  Güvenli ve minimal riskler barındıran bu işlem, uzun yıllar boyunca genç görünmeyi mümkün kılar. Cerrahi yüz germe operasyonlarının alternatifi olarak bilinen Fransız askısı işleminde amaç, yaşlanmanın da etkisiyle yüzde oluşan olumsuzlukları gidermek ve yüzde lifting etkisi oluşturarak genç görünmeyi sağlamaktır. 

  Fransız Askısı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

  Fransız askı, ameliyata girmeden gençleşmek isteyen bireylere tavsiye edilmektedir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren yüz bölgesindeki kollajen ve hyalüronik asit miktarında azalma başlar. Kollajen ve hyalüronik asit miktarının azalması, ciltte kırışıklıklara yol açar. Şayet yeni oluşmaya başlayan bu kırışıklıklar kontrol altına alınmazsa, yüz bölgesinde sarkma ve derin kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu nedenle Fransız askısı, 30 ila 65 yaş arasındaki kadınlar ve erkekler için uygun bir yöntemdir. Ameliyatsız bir yüz germe işlemi olan yüz askılama, ciltteki sarkmaları yukarı doğru kaldırır ve böylece genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 

  Fransız Askısı İşleminin Etkileri Nelerdir?

  Fransız askısı işlemi, birçok olumlu etkiyi beraberinde getirmektedir. Bu yöntemin etkilerini ise genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  Yüzdeki kırışıklıklar azalır,

  Yüz ovali ortaya çıkar,

  Çene kemiği daha belirgin hale gelir,

  Medikal iplerin etrafında oluşan kollajen sayesinde cilt gençleşir, 

  Elmacık kemiğinin daha ön plana çıkmasıyla yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir.

  Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

  Fransız askısı estetiği, lokal anestezi ya da sedasyon uygulaması altında uygulanan bir işlemdir. Ortalama 45-60 dakika arasında süren bu uygulamada gençlik etkisi yaratmak istenen bölgeye, biyolojik olarak insan vücuduyla uyumlu Fransız medikal ipler yerleştirilir. Bu işlem uygulanırken, genellikle medikal ipler kulak üzerinden deri altına yerleştirilir. Buradaki amaç, operasyon izinin saçlı deriye gizlenmesidir. Ardından ipler gerilir ve uygulamayı yaptıran kişinin yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanır. Son olarak, bu medikal ipler sabitlenerek işlem tamamlanır.  

  Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Fransız askısı uygulaması, yüzün şu bölgelerine uygulanabilir:

  Yüzün oval bölümleri,

  Elmacık kemikleri,

  Yanaklar,

  Çene altı,

  Boyun,

  Kaşlar.

  İşlemin vücudumuzda uygulanabileceği bölgeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  Göğüsler,

  Kalçalar,

  Kollar,

  Bacaklar.

  Fransız Yüz Askılama Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  Fransız yüz askılama işleminin birçok avantajı vardır. En önemli avantajlarını ise kabaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  Kaslara olumsuz bir etkisi olmadığı için doğal mimikler korunmuş olur.

  Düşmüş kaşların eski haline gelmesiyle bakışlarınız yeniden ifade kazanır.

  Hatlarını kaybetmeye başlayan yüz ovali tekrardan ortaya çıkar ve elmacık kemikleri belirginleşir. 

  Bu işlem sayesinde yüz yapısının daha genç haline geri dönülür. Kısacası, operasyonu yaptıranlar için zaman geri alınır.

  Medikal ipliklerin etrafında oluşan kollajen üretimiyle cildiniz parlaklık kazanır. Böylece, cildiniz tamamen yenilenir ve eskisi gibi diri görünür. 

  Cilde uyumlu iplikler kasları olumsuz etkilemediği için tamamen doğal bir görünüm elde edilir.

  Fransız Askısı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Fransız askısı işleminin ardından normal hayatınıza hızlı bir şekilde dönebilirsiniz. Ancak yine de bu aşamada dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar vardır. Fransız askısı sonrası dikkat edilmesi gereken bu hususları ise şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Dinamik ip uygulamasının ardından birkaç gün dinlenin. 

  • Yine işlemden sonraki ilk birkaç gün yüzüstü uyumayın.

  • Çene hareketlerini minimum düzeyde kullanın. 

  • Yüzünüzü yıkarken sadece yukarı doğru hareketler uygulayın. 

  • Cildinizi ovuşturmayın ve masaj uygulamayın.

  Fransız Askısı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Fransız Askısı uygulaması kaç seans sürer?

  Fransız askısı işleminin etkili olması için bir seans yeterlidir. Eğer işlemi tekrarlamak isterseniz, 5 yıl sonra tekrardan yaptırabilirsiniz.

  Dinamik iplikler yaşlanmayı durdurur mu?

  Dinamik iplikler, ne yazık ki zamanı durdurma gibi bir yetkinliğe sahip değildir. Ancak bu iplikler genç görünüm kazandırarak bir nevi zamanı geri alırlar. 

  Fransız Askısı işlemi tersine döndürülebilir mi?

  Fransız askı uygulaması tersine döndürülebilen bir işlemdir. Eğer isterseniz uygulamadan birkaç yıl sonra mevcut iplikleri tekrar gerdirebilir, yeni ipliklerle yeniden işlem yaptırabilir veya memnun kalmadığınız takdirde başka bir gençleştirme yöntemi deneyebilirsiniz.  

  İp askı ile yüz germe işlemi esnasında ağrı hissedilir mi?

  İşlem çoğunlukla lokal anestezi uygulaması altında yapılır. Buna bağlı olarak uygulama neredeyse ağrısızdır. İpliğin yerleştirilmesi esnasında herhangi bir acı hissedilmez.

  İple askı ne kadar süre kalıcıdır?

  Askılama işlemi, duruma ve koşullara bağlı olarak 5 ila 10 yıl arasında kalıcıdır. Genellikle işlemde kullanılan medikal ipler, bu süre zarfında vücuttan doğal yöntemlerle atılmaktadır. 

  İplerde kullanılan silikon zararlı mıdır?

  Silikon, uzun bir süredir medikal uygulamalar için kullanılan malzemeler arasındadır. Fransız askısı için kullanılan silikon, tıbbi amaçla kullanılan katı bir silikondur. Dolayısıyla herhangi bir zararı bulunmamaktadır. 

  Hızlı Randevu Al
  Bizimle İletişime Geçin

  İlgili İçerikler
  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek