Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  İç Hastalıkları Dahiliye

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak bizler, en güncel teknoloji olanaklarını kullanarak ve çok sayıda test, tetkik ve muayene yaklaşımlarını benimseyerek yüksek standartlarda iç hastalıkları ve dahiliye hizmetleri sunmaktayız. Alanında uzman doktorlarla gerçekleştirilen işlemler, aşağıdaki süreçlerden sonra tedaviye ulaştırılmaktadır: 


  Laboratuvar işlemleri

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak sahip olduğumuz teknolojik olanaklar ve biyokimya laboratuvarımız, iç hastalıklar ve dahiliye ile ilişkili testlerin tamamının kendi bünyemizde tamamlanmasına olanak tanımaktadır. Hızlı ve yüksek doğruluk oranı ile ortaya çıkan test sonuçları, doktorunuzun profesyonel görüşü ile birleşir ve en doğru tedavi yöntemine karar verilir. Kan, idrar, dışkı ve benzeri laboratuvar testlerinin tamamı hastanemiz bünyesinde tamamlanır. 


  Radyolojik incelemeler

  Üst düzey ve yüksek teknolojiye sahip olan görüntüleme yöntemlerinden yararlanarak, iç organların çalışma süreçleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabiliyoruz. Bu süreçte hastaların her biri ve hastalık biçimleri için geliştirilen kişiselleştirilmiş yöntemler uygulanır. Bu sayede tedavilerin başarı olasılığı birkaç katına çıkar. Bu kapsamda, röntgen,  ultrasonografi, mamografi, bilgisayarlı tomografi, MR, kemik yoğunluğu testi ve çok daha fazlası, en doğru bilimsel sonuçların edinilmesine ve sürecin bu bilimsel sonuçlar çerçevesinde yönetilmesine olanak tanımaktadır. 


  Endoskopik incelemeler

  Dahiliye tedavi süreçlerinde kullanılacak araç ve yöntemlerin, ayrıca hastaneye gelmenize sebep olan rahatsızlığın teşhisinin oldukça detaylı analizlere ihtiyacı vardır. Bu kapsamda, hastanemizde bulunan sofistike medikal araçlar kullanılarak doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen incelemeler, süreci kusursuz hale getirir. Endoskopik incelemeler adı altında üst gastrointestinal sistem endoskopisi, kolonoskopi gibi testlerin tamamı hastanemiz uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Yüksek tıbbi beceri, söz konusu test sonuçlarının en iyi şekilde yorumlanmasına olanak tanır. 

  Yukarıdaki yöntemlerin yanı sıra, hastanemizde EKG ya da ekokardiyografi yöntemleri de iç hastalıklar ve dahiliye bölümü dahilinde kullanılmaktadır. Hastalıkların gün geçtikçe daha çok büyüyerek yayılması ve organların temel fonksiyonlarını yerine getirememeye başlaması için erken teşhis ve doğru tetkik son derece değerlidir. Hastanemizde gerçekleştirilen testlerin her biri, bu çerçevede gerçekleştirilir.


  İç Hastalıkları ve Dahiliye Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

  İç hastalıkları alanında uzman olan doktorlarımız ile sürdüreceğiniz tetkik ve tedavi sürecinde aşağıdaki alanları kapsayan tedaviler gerçekleşmektedir:


  Denizli Hipertansiyon Tedavisi

  Dolaşım yolu problemlerinden dolayı ortaya çıkan rahatsızlıklardan biri olan hipertansiyon, kanın dolaşım sırasında damar çeperlerine basınç uygulaması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Vücut içerisinde bulunan organların tamamı, çalışmak için damarlarla gelen kana ihtiyaç duyar. Sağlıklı bir yetişkin bireyde kan basıncı ile alakalı iki farklı ölçüm yapılır. 

  Distolik kan basıncı 80 mmHG’nin altında, sistolik kan basıncı ise 120 mmHG’nin altında olmalıdır.  Bu kan dolaşımı sırasında gerçekleşen basınç bu değerlerin üzerinde olursa hipertansiyon problemi yaşanır. Damar hasarının ortaya çıkması gibi problemler doğrudan hipertansiyon sebebiyle gerçekleşmektedir. Profesyonel doktorunuz ile yaptığınız görüşmeler sonrasında bölümümüzde hipertansiyon probleminizi çözebilecek tedavi hizmetlerini alabilirsiniz.


  Denizli Diyabet Tedavisi

  Türkiye’de oldukça yoğun olarak görülen diyabet hastalığı, iç hastalıklar bölümümüzde tedavi edilmektedir. İnsülin hormonunun dengesiz şekilde salgılanmasından dolayı gerçekleşen bu hastalık, kan şekerinin yükselmesine sebep olur ve bu durum ileri seviyelerde dolaşım sisteminin yeterince aktif çalışamaması ile sonuçlanır. 

  Organların yetersiz çalışması, zamanla vücudun belirli alanlarının tamamen fonksiyonlarını yitirmesine sebep olabilir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde gerçekleştirilen işlemler genellikle ilaç tedavileri ile desteklenmektedir. 


  Denizli Kolesterol Tedavisi

  Kolesterol, özellikle son dönemlerde yapay gıdaların gündelik beslenme alışkanlıklarını yüksek oranda işgal etmesi ile artan bir problem haline gelmiştir. Kolesterol problemi, kimi zaman kalıtsal sebeplerle de kişilerde nüksedebilir. Kolesterolün üstesinden gelinmesi adına oldukça özenli ve profesyonel bir tedavi sürecinin organize edilmesi gerekmektedir. Doktorunuzun beslenme rutininiz ile ilgili size sunacağı tavsiyelere süreç boyunca uymanız ve ek ilaç tedavilerine de riayet etmeniz gerekmektedir. 

  Kolesterol tedavisinde doktorunuzu düzenli olarak ziyaret etmeniz önemlidir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesindeki biyokimya laboratuvarı sayesinde, yapılan testlerin tamamı hızlı ve doğru olacak şekilde sonuçlanır.


  Denizli Kansızlık / Kan Hastalıkları Tedavisi

  Kan değerlerinin detaylı olarak analiz edilmesi ve bu analizler çerçevesinde çeşitli tedavilerin en iyi kan değerlerinin yeniden sağlanması amacıyla uygulanması son derece önemlidir. Gündelik yaşamda beslenme alışkanlıkları, kalıtsal özellikler ve çeşitli çevresel faktörler anemi olarak da adlandırılan kansızlığın deneyimlenmesine sebep olabilir. Yüksek teknolojiye sahip analiz ve tedavi yöntemleri, B12 vitamin eksikliği, folik asit, demir eksikliği gibi problemlerin en hızlı şekilde tespit edilmesine olanak tanır. 

  Tespit sonrasında doktorunuzun sizi yönlendirmeleri çerçevesinde tedavi sürecini organize edebilir ve düzenli tetkikler ile sağlık durumunuzun takibini Özel Denizli Cerrahi Hastanesi içerisinde yapabilirsiniz. Elbette kansızlık problemi ile ilgilenen üniteler de diğer ünitelerle iş birliği içerisinde çalışır. Hastalığın bir üst seviyeye çıktığı durumda, kansızlık problemi yaşayan hastaların hematoloji kliniğine sevk edilmesi mümkün olabilir. 


  Üst ve Alt Solunum Yolu Hastalıkları

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak bizler, üst ve alt solunum yolu hastalıkları deneyimleyen hastalarımız için yüksek teknolojiye sahip tedavi süreçleri organize etmekteyiz. Soğuk algınlığı tedavisi için gerçekleştirilen tedaviler, burun ve boğaz bölgelerini hedef almaktadır. 

  Bunun yanı sıra, daha ciddi komplikasyonlara sebep olan üst solunum yolu rahatsızlıkları da profesyonel süreçler çerçevesinde tedavi edilmektedir. Konsültasyon süreçleri ve göğüs hastalıklarıyla da ilişkili olarak gelişen problemler genel dahiliye kliniği ile iş birliği yapılarak tedavi edilir.


  Randevu Al

  Hastanemizde görev yapan doktorlarımızı görüntüleyip, takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek