Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü
S

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak, yaşamın kutsallığına inanıyor ve doğum süreçlerinde en yüksek teknolojiler ile yaşamı koruma altına almaya devam ediyoruz. Doğum ve hamilelik takip için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, hastanemizin yüksek hijyen olanakları ve yenilikçi teknolojisinden yararlanır. Bu sayede doğum sürecinizde çok farklı yöntemler ve olanaklardan yararlanabilir, takip sürecini ile çeşitli sağlık testleri ile profesyonel doktorunuz eşliğinde sürdürebilirsiniz. 

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüz, kadınlar için yalnızca doğum süreçlerinde değil, sağlıklarını tehdit eden ya da yaşam kalitelerini düşüren her türlü sağlık probleminde de hizmet sunmaya hazır. Genel kadın sağlığından menopoz ve osteoporoz dönemlerine, yardımcı üreme teknikleri konusunda uzman ve yenilikçi yöntem sağlamadan üreme organları ile ilişkili hastalık ve kanser tedavisine kadar oldukça geniş bir spektrumda hizmet vermek için yüksek teknolojiye sahip tedavi ve tetkik alanları sunuyoruz. Bu alanlar, özellikle ürejinekolkoji, jinekolojik onkoloji, perinatoloji gibi uzmanlık gerektiren süreçlerde doktorlarınızın size yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmasına olanak tanımaktadır. 

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Neye Bakar? 

  Hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, aşağıdaki alanlarda aktif hizmet sunar: 

  1. Gebelik Takibi

  2. Jinekolojik Endoskopik Cerrahi (Çikolata Kisti, Yumurtalık Kisti, Kapalı Miyom Ameliyatı, Kapalı Rahim Ameliyatı, Kapalı Yumurtalık Kisti)

  3. Rahim (Pelvis) Sarkması

  4. Tüp Bebek Tedavisi

  5. Sezaryen / Normal Doğum Hizmeti

  6. Genital Bölge Estetiği

  7. Menopoz ve Osteoporoz Takibi

  Yüksek Riskli Hamilelik Takibi Denizli 

  Alanında uzman doktorlarımız eşliğinde yüksek riskli olarak gösterilen doğum süreçlerini olabilecek en güvenli şekilde takip edebilmek mümkündür. Doğum sırasında anne, bebek ya da anne ve bebek için komplikasyonlara sebep olabilecek hamilelik süreçlerinin düzenli takibi, gerekli anda hamileliğin sonlandırılması, doğum anına kadar sürecin profesyonel yönetimi, her an müdahale etmeye hazır ekip ile bebeğinizin ve sizin sağlığınız emin ellerde olabilir. 

  Yalnızca gebelik takibi ya da yüksek riskli hamilelik sonrasında kritik doğum yönetimi süreci ile değil, aynı zamanda yeni doğanın sağlık takibi konusunda da son derece inovatif teknolojilere sahip ünitelere sahibiz. Kritik sağlık durumu ile dünyaya gelen bebeklerinizi doğrudan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesine alan uzmanlarımız, burada bebeklerin yaşamlarını koruyacak ortam ve şartlarla onların tedavi süreçlerini sürdürüyorlar.

  Kist Tedavisi Hangi Bölümde Yapılır? 

  Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüz, kist aldırma süreçleri ve kist tedavisinde profesyonel yöntemlerle cerrahi süreçleri yönetir. Kistler, doğru zamanda teşhis edilmediğinde ve vücuttan tamamen atılmadığında kısırlık gibi problemlerin oluşmasına sebep olabilir. Bu durumun teşhis edilmesinde çeşitli ultrason teknolojilerinin ve pelvik muayenenin etkisi son derece büyüktür. Ayrıca, laparoskopi de denilen yenilikçi yöntem ile kistlerin dağılım ve etkilerinin tespit edilmesi mümkün olmaktadır. Tüm bu süreçler, öncelikle bu tür bir problemle ilgili ipuçlarını algılayabilen, daha sonra hastanemiz tarafından sunulan teknolojileri en avantajlı şekilde kullanabilen bir doktoru gerektirir. Uzman doktorlarımız, hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde bu alanda hizmet veriyor. 

  Kadın hastalıkları tedavisinde, özellikle de kist alım süreçlerinde lezyonları minimum seviyeye indirecek profesyonel yöntemlerin kullanılması, hem kadın sağlığı bakımından hem de doğurganlığın kaybedilmemesi bakımından son derece değerlidir. 

  Kistler Tekrar Oluşur Mu? 

  Endometriozis problemleri, yani kadınlarda kist oluşumu, profesyonel doktorlar tarafından tedavi edildiğinde dahi tekrar edebilir. Bundan dolayı bu riskin minimuma indirilmesi, yalnızca doktorunuzun alanında uzman olmasına değil, aynı zamanda hastane tarafından doktorca kullanılmak üzere sunulan olanakların çeşitliliğine de bağlıdır. Bizler, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak siz değerli hastalarımızı önemsiyor ve yaşamınızda endometriozis gibi sağlık problemlerini yeniden deneyimlememeniz için yenilikçi yaklaşımları benimsiyoruz. Doktorlarımız, tam teşekkürlü tedavi olanakları ile tüm uzman bilgi ve becerilerini sizler için bir araya getirmektedirler. 

  Rahim (Pelvik Taban) Sarkmasında Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Tedavileri

  Rahim sarkması, rahmin vajinadan dışarı doğru hafifçe sarkması ile ortaya çıkan problemleri ifade eder. Genellikle anne adaylarının vajinal doğumdan hemen sonra rahim sarkması deneyimleme ihtimalleri yüksektir. Genellikle kişide bağ dokusu zayıf ise, hem doğumun hem de zamanla ilgili alan için karşı çıkması daha zor hale gelen yer çekiminin etkisi, rahimde sarkmaya sebep olur. Bu durum, fıtıklaşmış bir bölgenin oluşması anlamına gelmektedir. 

  Genellikle halen aktif olarak üreme fonksiyonuna sahip olunan yaşlarda deneyimlenen bu durumun tedavi edilebilmesi için, alanında uzman doktorlarımız kadınlarda rahim sarkması tedavisi uygular. Bu tedavi, laparoskopi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Rahmin yeniden bulunması gereken noktaya sabitlenebilmesi için genellikle yüksek medikal teknolojiler çerçevesinde geliştirilmiş ağsı maddeler cerrahi süreçler çerçevesinde kullanılır. 

  Uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen bu tedaviler yüksek başarı oranları ile göze çarpıyor. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, hem yerel bazda hem de ulusal bazda rahim sarkması problemini deneyimleyen pek çok hastayı yüksek konfor ile misafir etmekte ve tedavi süreçlerini tamamlamaktadır. 

  Menopoz ve Osteopoz Takibi Neden Önemli?

  Hastanemiz, kadınların menopoz ve osteopoz takibini gerçekleştiren uzmanları barındırır. Bu sayede, özellikle menopoz döneminde yaşanan kemik erimesi rahatsızlığını önleyici süreç yönetimi gerçekleşmiş olur. Yalnızca gerçek zamanlı tedaviler değil, geleceğe yönelik tedaviler ve önleyici takip süreçleri de uzman doktorlarımız tarafından yönetilir. 


  Randevu Al

  Hastanemizde görev yapan doktorlarımızı görüntüleyip, takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek