Lütfen Bekleyiniz...

Kalça Estetiği Nedir? Neden, Nasıl ve Kimlere Uygulanır?

Son Güncelleme Tarihi: 05.04.2023
Kalça Estetiği Nedir? Neden, Nasıl ve Kimlere Uygulanır?
İçindekiler

  Kalça Estetiği Nedir?

  Kalça estetiği, popoya istenen şekli veren ve bel bölgesinde son derece yumuşak bir geçişle alt ve orta kısımları dolgunlaştıran bir uygulamadır. Kalça estetiği uygulamaları sayesinde, kalçaların daha dolgun bir hale gelmesi sağlanır ve kalçalar yuvarlak bir görünüme kavuşabilir. Kalça bölgesine estetik amaçlı yapılan bütün cerrahi uygulamalar, aynı zamanda popo estetiği olarak da bilinmektedir. 

  Özellikle son dönemlerde birçok kadının daha estetik ve düzgün bir kalçaya sahip olmak istemesi, kalça estetiği uygulamalarını son derece popüler hale getirmiştir. Daha çekici bir görünüme kavuşmanızı sağlayan kalça estetiği; bel, basen ve popo bölgesine yapılan çeşitli işlemleri kapsar. Kalça estetiği operasyonunda esas hedef, dik ve düzgün duran bir popoya sahip olmaktır. Bu estetik uygulamada bel ya da basen bölgesindeki fazlalıklar alınarak fit bir görünüm elde edilir. Fakat kalça estetiği operasyonları tek bir amaç doğrultusunda yapılmaz. Zira bazı kadınlar basen bölgesinde incelme isterken, bazıları dik bir görünüme kavuşmak ister. Liposuction uygulamasıyla yapılan bu operasyonda, gerek görüldüğü takdirde üst kısımlara yağ enjeksiyonu yapılabilir.

  Kalça Estetiğinin Çeşitleri Nelerdir?

  Daha estetik ve düzgün bir kalçaya sahip olmak isteyen her kadının tercih ettiği kalça estetiği, uygulamalarına göre farklı çeşitleriyle öne çıkar. Hacimsiz veya vücutla orantısız olduğu için nahoş görüntüye sebep olan kalça yapıları, popo estetiği ile düzeltilebilmektedir. Uygulamalarına göre farklılık gösterebilen kalça estetiği çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  Büyük ve basık kalça küçültme ameliyatı

  Kalçayı dikleştirme ameliyatı

  Kalçayı dolgunlaştırma ameliyatı

  Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

  Kalça estetiği operasyonlarına genel olarak bakıldığında;

  Popo Germe,

  Popo Kaldırma,

  Popo Yapma,

  işlemleri öne çıkmaktadır. Bu işlemlerin dışında, vücut şekline bağlı olarak alternatifler de sunulabilir. 

  Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

  Kalça estetiği operasyonları, çoğunlukla kalçalarının görünümünden memnun olmayan ya da bu bölgede sorun yaşayan kadınlar için uygulanmaktadır. Bu operasyonu yaptırmak isteyen bireylerin işlem öncesi doktora başvurmalarında fayda vardır. Zira bu sayede, bu operasyonu neden yaptırmak istediklerini ve hangi anlamda yardım almak istediklerini dile getirme fırsatı bulunur. Danıştıktan sonra doktorunuz, işlemin yapılıp yapılmayacağına karar vermektedir. 

  Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Neler?

  Kalça estetiği yaptıranları görenler, genellikle bu işlemi araştırmaya başlar. Kalça estetiği operasyonunun yaptıranlar üzerindeki olumlu etkisini gören kadınlar, bu operasyona büyük bir ilgiyle yaklaşmaktadır. Bu nedenle, operasyonda kullanılan yöntemler akıllarda soru işareti oluşturmaktadır. Kalça estetiği operasyonu, farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Bu yöntemleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: 

  Yağ Enjeksiyonuyla Uygulama: Liposuction olarak bilinen bu yöntemle basen, bel ve poponun alt kısımlarından yağ alınır ve böylece düzgün bir görünüm elde edilir.

  Popo Silikon: Liposuction ile yağ alma işlemi yetersiz kalmışsa, bu sefer bu yönteme başvurulur. Amaç kalçanın daha dik hale gelmesini sağlamaktır.

  Popo Kaldırma: Bu yöntem, önceden çok kilolu olup sonradan zayıflayan kadınlar için uygulanmaktadır. Bu yöntemin uygulanmasındaki temel amaç, verilen kilolardan dolayı meydana gelen deri fazlalarını ortadan kaldırmaktır. 

  Farklı yöntemlerle gerçekleşen bu operasyonlardan hangisinin uygulanacağı, operasyonu yaptıracak kişinin durumu ve doktorun kararına bağlıdır.


  Kalça Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme işlemi kalıcı mıdır?

  Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme işlemi, ne yazık ki kalıcı değildir. Ancak zamanla geliştirilen yeni teknikler sayesinde, bu işlemin kalıcılık oranı artmıştır. 

  Kalça estetiği ameliyatlarında anestezi gerekir mi?

  Kalça estetiği operasyonları, ameliyathanelerde genel anestezi yöntemiyle uygulanır.  

  Kalça estetiği ameliyatları ağrılı mıdır?

  Kalça estetiği ameliyatı, kalça büyütme estetiği (ameliyatı) gibi estetik operasyonları yaptırmak isteyen bireyler, genellikle bu operasyonların ağrılı olup olmadığını merak etmektedir. Popo protezleri bazı durumlarda ağrılı olabilmektedir. Bununla birlikte, operasyon sonrasında hastalarda oturma ve kalkma güçlüğü görülebilir. 

  Kalça estetiği ameliyatı sonrasında nasıl bir süreç yaşanır?

  Kalça estetiği ameliyatı sonrasında hastalar, genellikle hastanede kalma ihtiyacı duymaz ve aynı gün içerisinde evlerine dönebilir. Fakat kuşak şeklinde cilt çıkarılarak yapılan operasyonların ardından hastaların bir gün kadar hastanede kalması gerekebilir. Kalça estetiği operasyonun ardından iki gün sonra hasta duş almaya başlayabilir. Operasyon esnasında yapılan dikişler genellikle cildin altındadır. Bu nedenle, dikişlerin alınmasına ihtiyaç duyulmaz. Operasyon sonrasında ilk üç hafta korse kullanılması tavsiye edilir. Şayet ameliyat popo protezleri ile yapılmışsa, oturup kalkarken son derece dikkatli olmakta fayda vardır. Bunların haricinde, operasyondan sonraki 3.hafta hafif egzersizlere başlayabilir ve 6.haftanın sonunda ise bütün aktiviteleri yapabilir hale gelebilirsiniz.  


  Hızlı Randevu Al
  Bizimle İletişime Geçin

  İlgili İçerikler
  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek