Lütfen Bekleyiniz...

Nakil Hizmeti Nedir? Ambulans Nakil Hizmetleri Nelerdir?

Son Güncelleme Tarihi: 05.04.2023
Nakil Hizmeti Nedir? Ambulans Nakil Hizmetleri Nelerdir?
İçindekiler

  Ambulans nakil hizmetleri, sağlık kuruluşlarına tedaviye gidecek veya hastaneden taburcu olup evine gitmek isteyen ve binek araçla gitme imkanı olmayan hastaların, gitmek istedikleri yere ulaşmalarını sağlayan nakil hizmetidir.
  Tedavisi bitmiş ve taburcu olmuş hastaların sağlık durumuna göre nakil aracı içinde, acil tıp teknisyeni, ambulans şoföründen oluşan sağlık çalışanları ile hastanın sağlık durumundaki ciddiyete göre ambulans içerisinde doktorunda bulunduğu 3 kişilik sağlı ekibi ile hastanın evine veyahut hastaneye ulaşması sağlanır.

  Şehirlerarası uzun mesafelerde, hasta ve sağlık ekibinin can güvenliğini sağlayabilmek adına nakil aracının yanında ek personel görevlendirilir.
  Bunun dışındaki daha uzun, uçuş gerektiren mesafeler içinde, hastanın uçuşa uygun raporunu alarak, gitmesi gereken yere gerekli sağlık çalışanlarının da olması koşuluyla hava ambulansı ile temini sağlanır.

  Evden Eve Hasta Nakli

  Tedavi süreci devam eden, fakat tedavisini evde gören ve rutin kontroller için hastaneye gitmesi gereken ve binek araçla gitme imkanı olmayan hastalar içindir. Hasta, görevli ambulans ve görevli sağlık çalışanları eşliğinde evinden alınır ve hastaneye götürülür. Hastanede gerekli tedavi ve kontrolleri gerçekleştirilen hastanın tedavisi bittikten sonra ambulans eşliğinde sağ salim evine bırakılması sağlanır.

  Evden Hastaneye Hasta Nakli

  Randevulu doktor muayenesi, laboratuvar sonuçları, rapor, diyaliz, tomografi ve MR çekimi gibi acil olmayan tıbbi ihtiyaçlar için hastaların, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde evinden alınıp gitmek istedikleri sağlık kuruluşlarına gitmelerini sağlayan hizmettir.

  Hastaneden Eve Hasta Nakli

  Tedavi amacıyla gittiği hastaneden binek araç imkanı ile evine ulaşım sağlayamayan hastaların, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde, tedavi gördüğü hastaneden evine ulaşmalarını sağlayan ambulans hizmetidir.

  Hastaneden Huzur Evine Nakil

  Sağlık kuruluşunda tedavisi bitmiş ve gideceği yere gitme olanağı olmayan yaşlı hastaların, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde, gittikleri sağlık kuruluşlarından alınıp, gitmek istedikleri ve yaşadıkları huzur evi veya bakım evine gitmelerini sağlayan hizmettir.

  Hastaneler Arası Nakil Hizmeti

  Hastalık durumundan ötürü tedavi için gittiği hastaneden başka bir sağlık kuruluşuna gitmesi gereken hastanın, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde, bulunduğu sağlık kuruluşundan gitmesi gereken sağlık kuruluşuna ulaşımını sağlayan ambulans hizmetidir.

  Hastaneler Arası Yoğun Bakım Hasta Nakli

  Hastalığından ötürü tedavi için başvurduğu hastanenin yoğun bakımında tedavi gören hastanın, kendi isteği veya doktor isteği ile tedavi amaçlı başka bir hastanenin yoğun bakım hizmetinden yararlanmak için diğer sağlık kuruluşuna gitmesini sağlayan, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde hasta ulaşımını sağlayan hizmettir.

  7 gün 24 saat hizmet veren ambulansımız ile hasta nakil işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Şehiriçi ve şehirlerarası hastalarınızın transferi için tel:05338103048 no'lu telefonu arayarak hastanemizden özel ambulans hizmeti alabilirsiniz.

  Hızlı Randevu Al
  Bizimle İletişime Geçin

  İlgili İçerikler
  Ara Onlıne Randevu
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek