Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 20.08.2021

Dr. Tuna KENAR 1999 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından 2000-2003 yılları arasında ESOGÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında çalışmış ve hipertansiyon hastalığının nasıl geliştiğine dair bilimsel çalışmalarda bulunmuştur.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2003-2008 yılları arasında uzmanlık eğitimini tamamlayarak “Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı” ünvanını almıştır.

 

2008-2012 yılları arasında Buldan Arif Cerit Devlet Hastanesinde KBB Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmış ve aynı hastanede 2010-2012 yılları arasında Başhekimlik yapmıştır.

 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayarak 2014 yılında “Odyoloji Uzmanı” ünvanını almıştır.

 

2012-2016 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve 2020-2021 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Hastalıkları Anabilim Dalında “Yardımcı Doçent” ünvanıyla öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

 

KBB hekimliğinin yanı sıra, akademisyen olarak çok sayıda tıp fakültesi öğrencisinin ve KBB asistanının eğitimine katkıda bulunmuştur.  Dr. Tuna Kenar halen çok sayıda bilimsel derginin hakemliğini ve yayın kurulu üyeliğini yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 20’den fazla araştırma makalesi yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslararası kongrelere ve kurslara katılımcı ve konuşmacı olarak katılmış ve 30 adet sözlü ve poster bildiri sunmuştur. 2010 yılında KKTC’de yapılan I. Ulusal Otoloji ve Nörootoloji Kongresinde Sözlü Sunum Birincilik Ödülü, 2008 yılında Ankara’da yapılan 8. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresinde Sözlü Sunum Üçüncülük Ödülü kazanmıştır. Halen Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Otoloji-Nörootoloji Derneği ve Türk Tabipleri Birliği üyesidir.

 

Genel olarak tüm kulak burun boğaz hastalıklarıyla ilgilenmekle birlikte; orta kulak hastalıkları, iç kulak (çınlama, baş dönmesi vb.) hastalıkları ve her türlü (doğuştan, kaza sonrası, iltihabi, gürültüye bağlı vb.) işitme kayıplarının tanı ve tedavisi özel ilgi alanıdır.


Hekimimizin hastaları tarafından yapılan yorum ve değerlendirmelerine linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.doktortakvimi.com/tuna-kenar/kulak-burun-bogaz/denizli#tab=profile-reviews

Son Güncelleme Tarihi: 17.09.2021

 1. Dış ve Orta Kulak İltihabı
 2. Tinnitus (Çınlama)
 3. Vertigo (Baş Dönmesi) 
 4. İşitme Kayıpları & İşitme Cihazları
 5. Yüz Felci
 6. Alerjik Rinit
 7. Burun Tıkanıklığı
 8. Çocukluk Çağı ve Erişkin Üst Solunum Yolu Hastalıkları (Sinüzit, tonsillit, farenjit, otit vb.)
 9. Ses ve Konuşma Bozuklukları 
 10. Baş ve Boyun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
 11. Tükrük Bezi Hastalıkları
 12. Horlama ve Tıkayıcı Uyku Apne Sendromu
 13. Başlıca Yaptığı Ameliyatlar:
 14. Adenotonsillektomi (Bademcik - Geniz Eti Ameliyatları)
 15. Ventilasyon Tüpü Takılması (Kulak Zarına Tüp Takılması)
 16. Septoplasti (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği Düzeltilmesi)
 17. Rinoplasti (Burun estetiği)
 18. Endoskopik Sinüs Cerrahisi (Kapalı Sinüzit / Burun Eti Cer.)
 19. Timpanoplasti (Kulak Zarı Ameliyatları)
 20. Mastoidektomi (Orta Kulak Cerrahisi)
 21. Larengeal Mikrocerrahi (Kapalı Ses Teli Cerrahisi)
 22. Boyundan Kitle Eksizyonu
 23. Baş Boyun Tümör Cerrahisi
 24. Baş Boyun Cilt - Cilt Altı Kitle Cerrahisi
 25. Radyofrekans Cerrahisi (Nazal Konka, Yumuşak Damak)
 26. Horlama Cerrahisi
Son Güncelleme Tarihi: 17.09.2021
Son Güncelleme Tarihi: 17.09.2021
Son Güncelleme Tarihi: 17.09.2021
 • user-icon
  M****** K**** C**** -
  16/09/2021
  Tuna Bey çok ilgili, güler yüzlü bir doktor. Septum ameliyatı oldum. Ameliyatımdan çok memnun kaldım. Kendisi kontrol sürecimde de çok yardımcı oldu. Süreç hakkında bilgilendirdi. Ne yapmam gerektiğinden bahsetti.
 • user-icon
  Ü***** K********* -
  16/09/2021
  3 hafta öncesinde Tuna Bey'e ameliyat oldum. Kulak zarı ameliyatı oldum. Aynı zamanda da kemikte iltihaplanma olmuştu, onun temizlenmesini sağladı. Yaklaşık 5 saat süren bir ameliyattı. Ameliyatım başarılı geçti. Kendisi çok ilgili bir doktor. Süreç hakkında bana bilgilendirme sağladı. Kontrollerimde de her zaman yakından ilgilendi. Bu süreci beraber devam ettirdik. Ben, Tuna Bey'den çok memnunum.
 • user-icon
  R**** G******** -
  16/09/2021
  Tuna Bey'e duacıyım. Bir sürü doktora gittim geniz akıntısı deyip antibiyotik tedavisi uyguladılar. Daha sonrasında Tuna Bey'e muayene oldum. Kendisi geniz eti ve burun kemiği ameliyatı yaptı. Ameliyat öncesinde öksürüp duruyordum. Şu anda hiçbir sıkıntım kalmadı. Geceleri horlardım, artık horlamıyorum. Kendisine çok teşekkür ederim. Allah Tuna Bey'den razı olsun. Çok memnunum. Birçok arkadaşıma da tavsiye ettim.
Canlı Destek
-
Canlı Destek