Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 18.02.2021

Dr. Tuna KENAR 1999 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından 2000-2003 yılları arasında ESOGÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında çalışmış ve hipertansiyon hastalığının nasıl geliştiğine dair bilimsel çalışmalarda bulunmuştur.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2003-2008 yılları arasında uzmanlık eğitimini tamamlayarak “Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı” ünvanını almıştır.

 

2008-2012 yılları arasında Buldan Arif Cerit Devlet Hastanesinde KBB Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmış ve aynı hastanede 2010-2012 yılları arasında Başhekimlik yapmıştır.

 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayarak 2014 yılında “Odyoloji Uzmanı” ünvanını almıştır.

 

2012-2016 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve 2020-2021 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Hastalıkları Anabilim Dalında “Yardımcı Doçent” ünvanıyla öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

 

KBB hekimliğinin yanı sıra, akademisyen olarak çok sayıda tıp fakültesi öğrencisinin ve KBB asistanının eğitimine katkıda bulunmuştur.  Dr. Tuna Kenar halen çok sayıda bilimsel derginin hakemliğini ve yayın kurulu üyeliğini yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 20’den fazla araştırma makalesi yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslararası kongrelere ve kurslara katılımcı ve konuşmacı olarak katılmış ve 30 adet sözlü ve poster bildiri sunmuştur. 2010 yılında KKTC’de yapılan I. Ulusal Otoloji ve Nörootoloji Kongresinde Sözlü Sunum Birincilik Ödülü, 2008 yılında Ankara’da yapılan 8. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresinde Sözlü Sunum Üçüncülük Ödülü kazanmıştır. Halen Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Otoloji-Nörootoloji Derneği ve Türk Tabipleri Birliği üyesidir.

 

Genel olarak tüm kulak burun boğaz hastalıklarıyla ilgilenmekle birlikte; orta kulak hastalıkları, iç kulak (çınlama, baş dönmesi vb.) hastalıkları ve her türlü (doğuştan, kaza sonrası, iltihabi, gürültüye bağlı vb.) işitme kayıplarının tanı ve tedavisi özel ilgi alanıdır.

Son Güncelleme Tarihi: 18.02.2021

Başlıca İlgi Alanları:

Dış ve Orta Kulak İltihabı

Tinnitus (Çınlama)

Vertigo (Baş Dönmesi) 

İşitme Kayıpları & İşitme Cihazları

Yüz Felci

Alerjik Rinit

Burun Tıkanıklığı

Çocukluk Çağı ve Erişkin Üst Solunum Yolu Hastalıkları (Sinüzit, tonsillit, farenjit, otit vb.)

Ses ve Konuşma Bozuklukları 

Baş ve Boyun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri

Tükrük Bezi Hastalıkları

Horlama ve Tıkayıcı Uyku Apne Sendromu

 

Başlıca Yaptığı Ameliyatlar:

Adenotonsillektomi (Bademcik - Geniz Eti Ameliyatları)

Ventilasyon Tüpü Takılması (Kulak Zarına Tüp Takılması)

Septoplasti (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği Düzeltilmesi)

Rinoplasti (Burun estetiği)

Endoskopik Sinüs Cerrahisi (Kapalı Sinüzit / Burun Eti Cer.)

Timpanoplasti (Kulak Zarı Ameliyatları)

Mastoidektomi (Orta Kulak Cerrahisi)

Larengeal Mikrocerrahi (Kapalı Ses Teli Cerrahisi)

Boyundan Kitle Eksizyonu

Baş Boyun Tümör Cerrahisi

Baş Boyun Cilt - Cilt Altı Kitle Cerrahisi

Radyofrekans Cerrahisi (Nazal Konka, Yumuşak Damak)

Horlama Cerrahisi

Son Güncelleme Tarihi: 18.02.2021
Son Güncelleme Tarihi: 18.02.2021
Son Güncelleme Tarihi: 18.02.2021
Canlı Destek
-
Canlı Destek