Lütfen Bekleyiniz...
Kategoriler
A
B
D
Ç
E
F
G
İ
K
N
O
P
R
Ü

  Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

  Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, estetik kaygılarla ya da çeşitli fonksiyon bozukluklarını giderme isteği çerçevesinde gerçekleştirilen ameliyat işlemlerinin tamamıdır. Hem yeniden yapım hem de onarım işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyan bölümümüz, plastik cerrahi alanında da aktif hizmet verir. Alanında uzman doktorlarımızın sürdürdüğü işlemler kimi zaman doğumsal anomalileri, kimi zaman tümör ya da enfeksiyonları gidermek ve iyileştirmek amacı ile gerçekleştirilir. 

  Estetik Cerrahi Kapsamında Hangi İşlemler Yapılır? 

  Bizler, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi olarak, uluslararası teknolojilere sahip olan cihazlarımızla talep ettiğiniz son görünümü elde etmenizi sağlıyoruz. Kişilerin özgüvenlerinin artması için tercih ettikleri kozmetik amaçlı plastik cerrahı uygulamalarının en iyi sonuçları vermesi için doktorlar ile hastalar arasındaki iletişimin en yüksek düzeyde olması önemlidir. 

  Özellikle kozmetik amaçlı işlemlerde, ameliyattan önce yapılan görüşmelerde kişinin isteklerinin ve hayal ettiği görünümün dinlenmesi, sürecin adım adım hastaya anlatılması ve çeşitli teknolojik görüntüleme yöntemleri ile son görünümün önceden sunulması son derece önemlidir. Bu kapsamda, Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde çalışan her bir doktor, hem teknik bakımdan alanında uzmandır hem de ileri düzeyde iletişim becerisine sahiptir.

  Hem kadınlar hem de erkekler için sunulan estetik cerrahi işlemlerinin bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  1. Yüz Estetiği,
  2. Karın Germe (Abdominoplasti),
  3. Uyluk Germe,
  4. Liposuction.
  5. Meme Estetiği (Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Jinekomasti),
  6. Burun Estetiği (Rinoplasti),
  7. Yüz Germe,
  8. Göz Kapağı ve Kaş Kaldırma,
  9. Boyun Germe,
  10. Gövde Estetiği.

  Elbette estetik cerrahi alanında sunulan hizmetler yalnızca kesili ameliyatlardan ibaret değildir. Doktorlarımız, uzman bilgileri ve hastanemiz tarafından sunulan yüksek teknolojiye sahip cihaz olanakları sayesinde kesi gerektirmeyen estetik ve kozmetik amaçlı işlemleri de maksimum memnuniyet oranı ile yerine getirirler. Cerrahi olmayan uygulamalar kapsamında aşağıdaki alanlarda destek alabileceğinizi unutmayın:

  1. Botox
  2. Dolgu
  3. Kimyasal Peeling

  Estetik Cerrahi Kimler İçin Uygun? 

  Vücudunuzun herhangi bir alanından memnun değilseniz ve bundan dolayı estetik cerrahi hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, doktorlarımızdan randevu alarak kısa bir test ve tetkik süreci sonrasında ameliyat sürecini başlatabilirsiniz. Estetik cerrahi işlemlerini tercih ederseniz, işlem sonucunda elde etmek istediğiniz sonuç ile alakalı kesin bir yargıya sahip olmanız son derece önemlidir. Ne istediğinizi net bir şekilde bilmek, işlem sonuçları ile ilgili beklentinizi belirlemenizi kolaylaştırır ve doktor ile kurduğunuz iletişimi güçlendirir. Bu sayede doktorunuzun tam olarak sizin beklentilerinizle uyuşan bir son görüntüyü yaratması daha kolay hale gelir.

  Eğer vücudunuzun belirli bir alanından memnun değilseniz fakat değişimin ne yönde olması gerektiğine de karar veremiyorsanız, alanında uzman ve deneyimli doktorlarımızdan fikir alabilir ve muayene sürecine girebilirsiniz. 

  Plastik Cerrahide Onarım Sürecinin Kuralları Neye Göre Belirlenir?

  Plastik cerrahi süreçlerinde son görünümün hem kalıcı hem de organik dokulara en az zarar verecek şekilde belirlenmesi son derece önemlidir. Bu yüzden alanında uzman doktorun, gerçekleştireceği tetkikler sonucunda plastik cerrahi sürecini detaylı olarak planlaması gerekir. Derin ve kompleks doku kayıplarının gerçekleşmemesi, açık kemik ve tendon yaralanmalarının deneyimlenmemesi ya da diğer problemlerin oluşmaması için planlamanın bir uzman tarafından özenle gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Genellikle plastik cerrahi süreci içerisinde kaybolan dokuların, o dokulara en çok benzeyen dokularla onarılması tercih edilir. 

  Plastik Cerrahi Bölümünün Alt Dalları Nelerdir?

  Plastik cerrahi hizmetlerimiz kapsamında hastalarımıza sunduğumuz beş temel alt alan bulunmaktadır. Sağlık problemleriniz ya da belirli bir bölgeniz hakkındaki memnuniyetsizliğiniz çerçevesinde bu alt dalların herhangi birinden destek alabilirsiniz. Yüksek teknolojiye sahip cihazlarla çevrelediğimiz tedavi alanlarının en önemli özellikleri, en modern yaklaşımların gerektirdiği şekilde dizayn edilmiş olmalarıdır. 

  1. Estetik (Kozmetik) Cerrahi: Vücudunuzun herhangi bir alanı ile ilgili deneyimlediğiniz memnuniyetsizliği düzeltmek istiyorsanız, sahip olduğunuz güzellik algısına en uygun olacak görünüme sahip olmanız için tek bir adıma ihtiyacınız var: Özel Denizli Cerrahi Hastanesinin alanında uzman doktorları ile görüşmek. Estetik cerrahi hizmetlerimiz kapsamında burun, meme, karın gibi farklı vücut bölgeleri ile ilgili estetik işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
  2. Maksillofasiyal Cerrahi: Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ve yüz kemiklerinin talep edilen görünüme ulaşması amacıyla planlanan bu cerrahi prosedürü, ortognatik düzeltmeleri kapsamaktadır. 
  3. Kraniofasiyal Cerrahi: Yalnızca vücudumuzun küçük hacme sahip olan bölgeleri değil, aynı zamanda büyük alanlar, örneğin kafatası da, estetik cerrahi hizmetleri kapsamında üzerinde iyileştirme gerçekleştirilen bölgelerden biridir. Kule kafa, çekiç kafa, basık kafa ya da estetik algılarınız çerçevesinde size rahatsızlık veren herhangi bir şekle sahip olan kafa bölgesi, kraniofasiyal cerrahi ile kolaylıkla değiştirilip iyileştirilebilir.
  4. Mikrocerrahi: Hem el ve ayak bölgelerinde kopan parçaların tedavisi için hem de damar ve sinirlerin dikilerek eski görünümün elde edilmesi için mikrocerrahi işlemleri uygulanır. Bu işlemler, vücudun diğer kısmından tamamen kopmuş olan parçanın fonksiyon bozukluğu yaratmayacak şekilde profesyonel bir şekilde dikilmesini sağlar. 
  5. El cerrahisi: El bölgesinde gerçekleştirilen ve cerrahi prosedürler gerektiren travmatik bozukluklar için Özel Denizli Cerrahi Hastanesine başvurabilirsiniz. Özellikle kesilmelerde, ezilmelerde ya da kopmalarda acil servisten ilgili bölüme nakledilen hastalarla ilgili oldukça hızlı bir şekilde işlem yapılır. Acil vakalarda cerrahi sürecin bekletmeden gerçekleştirilmesi hayati öneme sahip olabilir. Hastanemiz, hasta önceliğini dikkate alarak tüm bu süreçleri işler.  
  Canlı Destek
  -
  Canlı Destek